صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری های دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

دکتر علیرضا زالی رییس  دانشگاه روز چهارشنبه 18 دی ماه میزبان دکتر ذبیح ا... خدائیان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در ابتدای این نشست دکتر علیرضا زالی به ارایه گزارشی درخصوص وضعیت، جایگاه ، دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سطح ملی و بین المللی پرداخت.

دکتر زالی در این گزارش به برخی از دستاوردهای دانشگاه نظیر کسب رتبه اول در حوزه آموزش پزشکی کشور، رتبه دوم پژوهش در بین دانشگاههای علوم پزشکی کشور، رتبه اول کشوری در کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه، دارا بودن میانگین اچ ایندکس 117 توسط اساتید، کسب رتبه 15 جهانی در حوزه تولید علم در پایان سال 2019 ، کسب رتبه 14 جهانی در بحث ارجاعات و استنادات به مقالات ایرانی اشاره کرد.

 

رییس دانشگاه با اشاره به گستره وسیع جمعیتی تحت پوشش دانشگاه خاطرنشان کرد که این دانشگاه با دارا بودن 12 بیمارستان آموزشی و 8 بیمارستان درمانی و نزدیک به 5000 تخت به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم می پردازد و پراکندگی واحدهای دانشگاهی باعث بروز برخی مشکلات در ارایه این خدمات شده است.

 

وی عدم تمرکز و پراکندگی دانشکده ها، واحدهای دانشگاهی  و خوابگاههای دانشجویی در سطح شهر را باعث بروز مشکلاتی درخصوص تامین تسهیلات رفاهی برای دانشجویان از نظر تغذیه، اسکان، ایاب و ذهاب  و غیره عنوان کرد و بر ایجاد یک پردیس متمرکز دانشگاهی برای رفع این مشکلات تاکید کرد.

 

رییس دانشگاه در این راستا ساماندهی اموال غیرمنقول و املاک دانشگاه را ضروری برشمرد و به برخی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه نظیر ایجاد یک نظام مشخص برای ثبت اموال دانشگاه، احصای املاک دانشگاه و شناسنامه دار کردن املاک اشاره کرد .

 

وی حضور دکتر خداییان در دانشگاه را فرصتی مغتنم برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با تعاملات بیشتر دانشگاه و سازمان ثبت اسناد گامهای موثری در راستای رقع مشکلات مبتلا به از نظر ثبت های قانونی موجود برداشته شود.

 

دکتر ذبیح ا... خدائیان معاون رییس قوه قضاییه و رییس  سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این دیداربه بیان توضیحاتی درخصوص عملکرد و فعالیتها این سازمان پرداخت و مدیریت املاک و مستغلات کشور را امری دشوار برشمرد و اجرای طرح کاداستر را  بزرگترین خدمت به تمام جامعه عنوان کرد.

 

دکتر خدائیان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه های بهداشتی و درمانی خاطرنشان کرد این سازمان علاوه بر ثبت اختراعات،مالکیت معنوی، علایم تجاری، شرکت ها و نشانه های جغرافیایی در راستای تجاری سازی و بازاریابی نیز فعالیت داشته و با برگزاری دوره های آموزشی و آموزش به افراد می تواند گام موثری در راستای اقتصاد مقاومتی بردارد.

 

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خاتمه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های این سازمان آمادگی این سازمان را برای همکاری و تعامل با دانشگاه در امور مربوط به ثبت اسناد اعم از ثبت اختراعات و  پتنت و مالکیت معنوی، ثبت علایم تجاری، برندینگ ، تثبیت املاک متعلق به دانشگاه و حتی آموزش های مربوط به چگونگی ثبت مالکیت معنوی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه در طرح ها و پژوهشهای نوآورانه و خلاقانه اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٨:٤٠ - چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٤١٨    /    تعداد نمایش : ٥٢٢