صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه های فرانسه

توسعه همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه‌های فرانسه با حضور نمایندگان علمی دانشگاه های لیون و استراسبورگ بررسی شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت بین الملل، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در نشستی با دکتر سیامک بهرام نماینده دانشگاه استراسبورگ فرانسه و دکتر علی محمد مجلل نماینده دانشگاه لیون فرانسه دیدار و گفت و گو کرد.

در ابتدای این نشست دکتر زالی رییس دانشگاه ضمن معرفی وضعیت، عملکرد و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه گزارشی از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ارایه کرد و به بررسی زمینه های گسترش همکاری های دو دانشگاه پرداخت.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سابقه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه های فرانسه اشاره کرد و برخی از این تعاملات از جمله همکاری موثر اساتید بزرگی نظیر دکتر گوشه را یادآور شد.

 

دکتر زالی حضور اساتید ایرانی در فرانسه را فرصتی مغتنم برای تقویت این همکاری ها در حوزه های پژوهشی، آموزشی و غیره برشمرد و تقویت این همکاری های بین المللی برای انتقال تجربیات پزشکی بین دانشگاه های ایران و فرانسه را گامی موثر در راستای رشد علوم پزشکی هر دو کشور دانست.

 

پروفسور سیامک بهرام نماینده دانشگاه استراسبورگ فرانسه  نیز در این نشست ضمن بیان مطالبی برای انجام پروژه های مشترک در زمینه ایمنی شناسی بالینی اعلام آمادگی کرد.

 

وی که  جایزه محقق برتر بین المللی را در جشنواره ابوریحان دانشگاه سال 1398 با H Index حدود 30دریافت کرده است، برای ایجاد بستر مناسب همکاری با این دانشگاه قول مساعد داد.

 

 دکتر علی مجلل جراح و استاد دانشگاه لیون فرانسه نیز ضمن ابراز علاقمندی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد دانشگاه لیون آمادگی کامل برای انجام تحقیقات و برگزاری دوره های کوتاه مدت مشاهده گری جراحی برای متخصصان دانشگاه در کشور فرانسه را دارد.

 

در ادامه نشست حاضران درخصوص زمینه های گسترش تعاملات و همکاری های طرفین از جمله طرح های تحقیقاتی مشترک، برگزاری دوره های کوتاه مدت و تبادل استاد و دانشجو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

در این نشست دکتر شریف کاشانی معاون بین الملل، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر صدوقی معاون آموزشی، دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی، دکتر قناتی مدیر آموزشی و پژوهشی معاونت بین الملل،  دکتر مرتضوی مدیر توسعه روابط بین الملل معاونت بین الملل، دکتر حائری مشاور رییس دانشگاه نیز حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:٥٩ - سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٦١٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٥