صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر زالی با اعضای شورای عالی کانون بازنشستگان دانشگاه دیدار کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشست شورای عالی کانون بازنشستگان، آیین نامه تکریم اساتید بازنشسته را نیازمند به روز رسانی دانست و گفت: اجرای بخشی از آیین نامه تکریم اساتید بازنشسته نیاز به مصوبات هیئت امنا و همراهی وزیر بهداشت دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی در نشست شورای عالی کانون بازنشستگان، با اشاره به لزوم حضور اساتید بازنشسته در شوراهای درون دانشگاهی و وزارت بهداشت، گفت: در این خصوص اقدامات لازم انجام شده است. همچنین در راستای به روز رسانی و همسان سازی حقوق اساتید دانشگاه کارگروهی تشکیل شده و موضوع در حال پیگیری است.
 
 
دکتر زالی عنوان کرد: اجرای بخشی از آیین نامه تکریم اساتید بازنشسته نیاز به مصوبات هیئت امنا و همراهی وزیر بهداشت دارد.
 
رییس دانشگاه یکی از گلایه های اساتید پیشکسوت را قطع ارتباطشان با دانشگاه دانست و افزود: برخی اساتید بیشترین مطالباتشان حفظ ارتباط و حضور در شوراهای تصمیم گیری است. همچنین درصدی از بازنشستگان با اشکال در تامین نقدینگی هزینه های درمانی مواجهند که امیدواریم با رایزنی های انجام شده بیمه ها خدمات درمانی این اساتید را به طور کامل پوشش دهند.
 
وی از کاهش سرعت فرآیند بازنشستگی و افزایش زمان حضور افراد در دانشگاه از لحاظ سقف سنی خبر داد و گفت: آیین نامه تکریم اساتید بازنشسته باید به روز شود و عنوان آن تغییر کند.
 
در این نشست، به  لزوم به روزرسانی سایت کانون اساتید بازنشستگان، اهمیت مشارکت اساتید پیشکسوت در برخی قسمت ها، ایجاد امکانات رفاهی، اقامتی و تسهیلاتی برای این اساتید، طراحی کارت شناسایی و تشکیل شورای مشاورین ریاست دانشگاه با حضور اساتید بازنشسته اشاره شد.
 
انتهای پیام/
کد خبرنگاری: 7702 ی.ق
 


١٤:٥٩ - پنج شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٦