صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دومین مجمع سلامت شهرستان پردیس برگزار شد

دومین مجمع سلامت شهرستان پردیس با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان پردیس، در این نشست دکتر رضایی فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان، مهندس گلریز شهردار شهرستان پردیس، زاهدی رئیس شورای شهرستان، دکتر آسیایی مدیر شبکه بهداشت، دکتر موسوی معاون شبکه بهداشت،مسوولان دستگاه های اداری موثر بر امر سلامت به همراه سفیران سلامت هر اداره و سمن ها، خیرین حوزه سلامت و سازمان های غیر دولتی حضور داشتند، در ابتدای کلیپ هایی از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری درخصوص سبک زندگی سالم، به نمایش گذاشته شد.

 

دکتر آسیایی سرپرست شبکه بهداشت و درمان پردیس درخصوص نقش و همکاری تمام دستگاه های اجرایی در پیشبرد موثر برنامه های سلامت توضیحاتی بیان کرد بر لزوم برقراری عدالت در سلامت و دسترسی تمام آحاد مردم تاکید کرد.
 

وی در ادامه گفت: شعارسال 2019 که "پوشش همگانی سلامت برای همه  "بوده و در سال 2020 نیز این شعار به عنوان یکی از اهداف بزرگ برای رسیدن به جامعه ای ایده آل باید ادامه یابد .
 

 دکتر آسیایی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این مهم راه اندازی و تشکیل کانون سلامت محله در راستای تحقق سلامت جامعه در دستور کار قرار دارد که خود مردم گردانندگان این کانون ها هستند و در این راستا مارا نیز یاری می دهند.
 
 

وی سلامت را فقط یک وضعیت بیولوژیک ندانست و تاکید کرد برای رسیدن به وضع ایده آل در سلامت باید به تمامی ابعاد سلامت جسمی، روحی، اجتماعی و  معنوی پرداخته شود. نگاه تک بعدی برای دستیابی به این امر مهم صحیح نیست و باید تمام ابعاد زندگی افراد را در نظر گرفت.
 

دکتر آسیایی با اشاره به ضرورت مشارکت اجتماعی مردم در سلامت و مطالبه گری در این امر گفت: مردم باید نسبت به حقوق خودشان در تمام زمینه ها از جمله محیط زیست، معضلات مربوط به دخانیات، ایمنی و حوادث و انواع بیماری ها و... آگاهی داشته باشند و این آگاه سازی بر عهده ما و همکاران این حوزه است.
 

دکتر رضایی فرماندار شهرستان پردیس نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی سالم، ایرانی– اسلامی کردن سلامت بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به تاثیر نقش خیرین در حوزه سلامت بر کمک سایر ارگان ها به حل مشکلات بهداشتی تاکید کرد.

 
 
در ادامه جلسه دکتر موسوی معاون بهداشتی شبکه،  بیا نیه دومین مجمع سلامت شهرستان را قرائت کرد  که شامل اقدامات لازم در راستای ارتقای سلامت شهرستان براساس اولویت های بهداشتی از جمله کنترل بیماری ها و معضلات بومی، ایمنی غذا وتغذیه، محیط زیست و ایمنی آب، نشاط و تفریح، ایمنی، تشخیص، درمان و مراقبت بیماران و زیرساخت (در جهت ارتقای سواد سلامت مردم) است.
 
 

در پایان مجمع سلامت با اهدای لوح یادبود به فرزند مرحوم حاج علی اصغر اکبری از خدمات ارزنده این خیر سلامت و واقف مرکز خدمات جامع سلامت اکبری تقدیر شد.
 
 

در حاشیه این مراسم از سوی شبکه بهداشت و درمان پردیس غرفه های خودمراقبتی برپا شده بود که شرکت کنندگان در مراسم از این غرفه ها بازدید کردند.
انتهای پیام/
کدخبرنگار: 7700س.ع
 

 

 


 


١٣:٥١ - شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٧٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٣