صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روز قدس؛ مشعلی که خاموش نخواهد شد

 

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه مشعل فروزان روز قدس هرگز خاموش نخواهد شد؛ گفت: چشم انتظاریم به امید آن روز که دست غاصبان از قدس شریف و اقلیم مقدس فلسطین کوتاه شود و سرزمین های اشغالی دیگر بار به تصرف صاحبان حق و مالکان اصلی آن بازگردد.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار کرد:جمعه ی پایانی ماه مبارک رمضان، مقطعی حساس در تاریخ معاصر اسلام و آزمونی بزرگ برای بشریت و شرافت و کرامت انسانی به شمار می رود.

 

 

وی افزود: روزی که با درایت معمار کبیر انقلاب، بر اذهان آزادی خواهان جهان نقش بربست تا بساط نقشه های شوم ستمگران تاریخ را برچیند و با تدبیر آن رهبر فرزانه، در پس صفای باطن و توجه قلوب به حقایق و ارزش های والای انسانی و اخلاقی در این ماه کریم، عرصه ای برای مومنان و مسلمانان جهان فراهم گردید، تا با یکدلی و یکرنگی، صداقت، حق جویی و عدالت طلبی خود را به اثبات برسانند.

 

دکتر عباسی با بیان این که دیرزمانی ست که قبله اول مسلمین و قلب تپنده تمدن اسلامی در تسخیر دژخیمان رژیم صهیونیستی است خاطرنشان کرد: همان اهریمنی که در سایه حمایت دولت های استکباری، سکوت تلخ برخی دولت های اسلامی و تسامح و تساهل نهادهای بین المللی، طی ده ها سال، روز به روز بر دامنه وقاحت و شرارت خود در دست اندازی به سرزمین های فلسطین اشغالی افزوده است تا آنجا که امروز، طوماری از نقض حقوق بنیادین بشری را در کارنامه حیات ننگین خود گنجانده است.

 

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری ادامه داد: رژیم مجعول افزونه خواهی که به تازگی خیال باطل معامله قرن و افزودن بر حریم غاصبانه خود را در سر می پروراند و با نیرنگی نو، دلخوش به طرح مزوّرانه دولت آمریکا، در تلاش است تا تعهدات ظالمانه پیشین و حداقل های انتظارات جامعه جهانی را نیز زیر پا نهد. حال آنکه حقیقت روز قدس همچون چراغی افروخته در سرتاسر عالم روشنگری می کند و نفس های ناپاک ظالمان و منافقان را یارای خاموشی نور هدایت ناشی از آن نیست.

 

وی تاکید کرد: صاعقه روز قدس، آتش خشمی را بر می انگیزد که زبانه های آن با تکرار جنایات صهیونسیت ها هر روز شعله ور تر می شود و به زودی دامنگیر مجرمان خواهد شد، اما امسال روز قدس با فضای خاص و متفاوتی نسبت به سالهای گذشته مواجه است؛ و آن درگیر شدن کشورهای جهان از جمله کشورهای اسلامی با شیوع ویروس کرونا است.

 

دکتر عباسی گفت: با توجه به این مسأله و به استناد ضرورت شرعی و عقلانی در حفظ جان و سلامتی، لاجرم اجتماعات و مراسمات بسیاری نیز در کشورهای مختلف محدود شده اند، بنابراین، امسال شاهد تجمع شورانگیز مردمی در حمایت از ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین نیستیم. اما این هرگز به معنای خاموش شدن مشعل حمایت از قدس عزیز و فلسطین و فلسطینیان غیور نخواهد بود.

 

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با تاکید براهمیت و اعتبار ویژه روز قدس در بین مسلمانان جهان خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که روز قدس به اعتبار خود روز قدس است؛ به اعتبار همسویی و همداستانی انسانهای رنجیده و آزاده جهان در جدالی خستگی ناپذیر با ظالمان و سفاکان تاریخ؛ آری، روز قدس به اعتبار خود روز قدس است؛ و نه فقط به اعتبار تجمعات پرشکوهی که صرفا نماد و ابزاری برای اعلام انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی ادامه داد: بنابراین اصل و بنای رفیع همچنان پابرجاست و آن چه هست کیفیت تظاهر و ابزار ترویج و آگاهی بخشی در این روز سترگ است. امروز در سایه تغلیظ نقش رسانه ها و تراوایی و باروری اندیشه ها در فضاهای مجازی، روز قدس می تواند تبلوری بی نظیر در دنیا داشته باشد.

 

دکتر عباسی گفت: همانطور که مشی امور جوامع در شرایط کنونی پاندمی کرونا، در عرصه های آموزش، اقتصاد، فرهنگ و حتی سیاست وابسته به فناوری های ارتباطی الکترونیک شده است، در مسله بیت المقدس و دیگر نمادهای والای انسانی، فرهنگی و اعتقادی نیز این فضا را فرصتی مغتنم باید برشمرد. در این راه لازم است تا نهادها و مراجع رسمی و غیر رسمی و تمامی ملت ها و یکایک شهروندان آزاده و شرافتمند جهان، از طریق ایجاد، همرسانی و تشریک مساعی در برنامه ها و طرح های رسانه ای، فریاد حمایت خود از ملت داغدیده و بی دفاع فلسطین و غریوِ انزجارشان را از حملات رژیم ملعون اشغالگر قدس به گوش جهانیان برسانند تا بدینسان مشت کوبنده افکار عمومی را بر سر عمارت تزویر صهیونیزم و اعوان و ایادی آن فرود آورند.

 

وی در خاتمه افزود:چشم انتظاریم به امید آن روز که دست غاصبان از قدس شریف و اقلیم مقدس فلسطین کوتاه شود و سرزمین های اشغالی دیگر بار به تصرف صاحبان حق و مالکان اصلی آن بازگردد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١٥:٠٠ - پنج شنبه ١ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٣٥٥    /    تعداد نمایش : ١١٤