صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مقالات مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در پزشکی درخصوص درمان کرونا در مجلات معتبر بین المللی انتشار يافت

دو مقاله مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در زمینه شیوه های درمان کرونا با استفاده از لیزر در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسید.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر محمدرضا رزاقی رییس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در پزشکی خاطرنشان کرد این دو مقاله به بررسی مطالعات صورت گرفته درخصوص روش های لیزری مقابله با بیماری کرونا پرداخته است و همچنین پروژه هایی در این مرکز درزمینه درمان بیماران کرونایی ایرانی با استفاده از لیزر در حال اجرا است.

 

تاثیرنور لیزر کم توان آبی با طول موج ۴۰۵ نانومتر در افزایش سطح نیتریک اکسید و افزایش مقاومت سلولها به ویروس  (COVID-19) و تاثیر آن بر مرگ و میر ویروس (COVID-19) درمحیط  آزمایشگاهی عنوان یکی از این مقالات است که توسط دکتر محمدرضا رزاقی و احسان کمانی به رشته تحریر درآمده است .

از آنجا که در اپیدمی کرونا هدف تمام گروه های تحقیقاتی یافتن یک روش مناسب برای درمان این بیماری نوظهور است؛  در این مقاله نیز براساس مطالعات پیشین تاثیرنور لیزر کم توان آبی با طول موج ۴۰۵ نانومتر در افزایش سطح نیتریک اکسید و افزایش مقاومت سلولها به ویروس (COVID-19) و همچنین تاثیر آن بر مرگ و میر ویروس (COVID-19) در محیط  آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفته است که نیاز به انجام آزمایشات در این زمینه دارد تا با این نوع از نور لیزر به نتایج درمانی مؤثری برای درمان کووید19 دست یابیم.

 

مقاله دوم نیز با عنوان تأثیر نور زرد  لیزر کم توان با طول موج 589 نانومتری جهت پیشگیری از ابتلا به کروناویروس(COVID-19)توسطاحسان کمانی پژوهشگر این مرکز نوشته شده است .

در این مقاله با توجه به مطالعات قبلی که موید موثر بودن بالانس ویتامین Dدر پیشگیری از کرونا است؛ تاثیر ویتامین Dدر پیشگیری از ابتلا به کرونا با استفاده از لیزر کم توان و طب سوزنی بررسی شده است.

 برای مشاهده مقالات  مذکور و ترجمه آنها اینجا کلیک کنید.

 انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٢:٥٦ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٦٤١    /    تعداد نمایش : ٣٤٥