صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و سازمان شیلات ایران

تفاهم نامه همکاری های مشترک بین انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و سازمان شیلات ایران منعقد شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور،  در نشستی تفاهم نامه همکاری های مشترک بین انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و سازمان شیلات ایران به امضای دکتر جلال الدین میرزای رزاز و دکتر نبی اله خون میرزایی رسید.

 

در این نشست دکتر میرزای رزاز اجرای طرح بررسی میزان مصرف مواد تغذیه ای در کشور را یکی از اقدامات انستیتو ذکر کرد که نتایج آن به منظور برنامه ریزی های لازم به سازمان ها و وزارتخانه های مربوطه ارسال می شود.

 

وی افزود: پنجمین دوره طرح بزرگ بررسی مصرف نیز در حال آماده سازی است که 95 درصد پیشرفت داشته و امیدواریم در چهارماهه آینده نتایج آن را استخراج و در اختیار وزارتخانه ها قرار دهیم.

 

به گفته سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در این طرح ملی جزئی ترین مسایل خوراکی و تغذیه ایرانی مورد بررسی قرار می گیرد که در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها می تواند اثرگذار باشد.

 

دکتر رزاز با اشاره به سرانه مصرف 20 تا 22 کیلوگرمی آبزیان در کشورهای اروپایی گفت: سرانه مصرف آبزیان در کشور ما پایین است البته در سالهای اخیر این میزان از 10 به 12 کیلوگرم رسیده که نشان می دهد ریل گذاری ها در سال های گذشته به درستی انجام شده است و باید به شکل انسجام یافته تری به سمت افزایش سرانه مصرف آبزیان حرکت کنیم.

 

به گفته وی ایران از نظر برنامه های منطقه ای و فرامنطقه ای جزو کشورهایی است که در پایگاه تغذیه و غذا قرار گرفته و رقابت شدیدی بین ایران، عراق و عربستان وجود دارد.

 

دکتر رزاز  انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور را به عنوان قدیمی ترین نهاد آموزش و پژوهش در حوزه تغذیه برشمرد که آمادگی همکاری در موضوعات علمی با شیلات را داراست.

 

وی با اشاره به مفاد این تفاهم نامه همکاری، تعیین ارزش غذایی ماهیان و سایر آبزیان را یکی از مفاد این تفاهم نامه برشمرد که در دو سال گذشته در جدول ترکیبات محاسبه شده است.  همچنین آلودگی  آب را یکی از نگرانی های مردم ذکر کرد که این آمادگی وجود دارد تا در این مورد نیز اقداماتی انجام شود.

 

دکتر نبی اله خون میرزایی رییس سازمان شیلات ایران نیز در این جلسه از شیلات به عنوان ضلع سوم همکاری با انستیتو، دانشکده و بخش علمی و آموزشی مجموعه وزارت بهداشت نام برد و اظهار امیدواری کرد که با این تفاهم نامه این همکاری و هم افزایی توسعه یابد.

 

وی با بیان این که در آغاز انقلاب اسلامی، تولیدات شیلات حدود 32 هزار تن, پرورش حدود 3 هزار تن و صید حدود 29 هزار تن بود گفت:در  سال گذشته بیش از 755 هزار تن صید و بیش از 525 هزار تن پرورش در کشور داشتیم.

 

رئیس سازمان شیلات کشور بیان داشت:  تولیدات شیلات کشور در سال گذشته از یک میلیون و 280 هزار تن فراتر رفت. به طوری که این میزان تولید با مقدار جزیی طبق تکلیف برنامه ای ما 13 کیلوگرم بود اما عملکرد ما 13 کیلو و 300 گرم رسید.

 

دکتر خون میرزایی در ادامه تاکید کرد: باید سعی کنیم الگوی تغذیه را متناسب با شرایط جامعه و مسایل فنی مرتبط تنظیم  و رویکرد تغذیه ای خود را اصلاح کنیم.

 

وی با اشاره به روند افزایشی تولیدات شیلات کشور اظهارداشت: در حال حاضر با توجه به روندی افزایشی تولیدات شیلات و وجود زیرساخت ها و نیروی انسانی تربیت شده می توانیم با برنامه ریزی های لازم، مصرف سرانه آبزیان را در کشور بالا ببریم. این درحالی است که در گذشته به تولید فکر می کردیم و به صادرات کمتر توجه می شد.

 

رئیس سازمان شیلات کل کشور با اشاره به افزایش ظرفیت های تولیدی شیلات و در نتیجه ارز آوری و صادرات خوب یادآوری کرد که با به اشتراک گذاشتن توانمندی ها، تجربیات و تقویت ارتباطات می توان نقاط ضعف کار را پوشش داد.

 

به گفته وی ایران در تولید ماهی قزل آلا در رتبه اول، تولید خاویار در رتبه دوم، تولید گوشت خاویاری در رتبه سوم، تولید میگو متناسب با نوسانات که در جهان رخ می دهد در حدود رتبه دهم جهانی و صید در اقیانوس هند در رتبه اول منطقه قرار دارد.  

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١١:٠٠ - چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٤٧٠    /    تعداد نمایش : ٧١