صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رشد 23 درصدی مراجعان سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر از رشد 23 درصدی مراجعان سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی استان تهران در هفته جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران  در گفت وگوی زنده خبری امشب گفت: در 24 ساعت گذشته 7800 بیمار سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان تهران مراجعه کردند و 402 بیمار جدید نیز با تشخیص کرونا در بیمارستان های تهران بستری شدند که 108 نفر آنان  مستقیما در بخش های ویژه بستری شدند.

دکتر زالی  خاطرنشان کرد: آمار بیماران سرپایی  نسبت به هفته گذشته 23 درصد و  نسبت به روز گذشته 4.9 درصد رشد داشته است.

به گفته وی هم اکنون 2103 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری هستند که 723 نفر آنان در بخش های مراقبت ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

دکتر زالی  رشد شاخص های آماری بیماران سرپایی و بستری در تهران را حاکی از شکل گیری امواج جدید بیماری برشمرد و شرایط تهران را کماکان بحرانی ذکر کرد همچنین خاطرنشان کرد که تغییر آمار مرگ و میر بیماران نیز بین دو تا چهارهفته دیگر پیش بینی می شود.

 وی تشخیص این که چه میزان از بیماران بستری و سرپایی مبتلا به ویروس جدید انگلیسی هستند را دشوار دانست زیرا از نظر بالینی  علایم افتراقی بین سوش های جدید و قبلی وجود ندارد. به خصوص بیماران  بدحالی که در بدو ورود نیاز به مراقبت های ویژه دارند  و یا مراجعان گروه سنی نوجوان که ظن بالینی ابتلا به این نوع را بر می انگیزد.

 

دکتر زالی با وجود  نظارت های جدی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت:  متاسفانه در روزهای اخیر و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شاهد افزایش ترددهای شهری و کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستیم که  بسیار نگران کننده است.

 

به گفته وی به صورت میانگین  47 درصد افرادی که در تهران با تشخیص کرونا بستری می شوند  دارای تست  pcr   مثبت هستند که این امر نشان دهنده چرخش جدید یا فعالتر شدن ویروس در تهران است که می تواند همان ویروس قبلی یا نوع جهش یافته باشد.

 

دکتر زالی با اشاره به وضعیت شکننده تهران خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی تهران به گونه ای نیست  که محدودیت ها کاهش یابد یا تغییر در شیوه نامه های بهداشتی داشته باشیم. از مردم می خواهم دقیق و جدی پروتکل ها را رعایت کنند و اگر این شرایط تداوم  یابد شاید مجدد مجبور به اعمال محدودیت های سخت تری باشیم بنابراین مردم باید بیش از گذشته کمک کنند.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن ابراز نگرانی از  حمل و نقل عمومی در شهر تهران گفت: بیش از یک میلیون نفر روزانه از مترو استفاده می کنند که علیرغم تمام تلاش مدیریت شهری رعایت فاصله گذاری در این محل مختل است و می تواند باعث گسترش شیوع بیماری شود و نیازمند توجه بیشتر است.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س. ع


٢١:٣٠ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٢٠٥٠    /    تعداد نمایش : ١٣٤