صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراجعه 99هزار نفر به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه در تعطیلات نوروزی

دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی دانشگاه از مراجعه 99هزار و 566نفر در ایام تعطیلات نوروزی به اورژانس مراکز درمانی تابعه دانشگاه خبر داد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی sbmuبه نقل از معاونت درمان ، دکتر امیر هاشمی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی ضمن اعلام این خبر به آماده باش تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی تابعه دانشگاه در راستای اجرای این طرح اشاره کرد.

 

وی براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد سلامت خاطرنشان کرد:  در ایام تعطیلات نوروز 1400 بیش از 72هزار و 630  نفر از مراجعان به اورژانس مراکز درمانی دانشگاه به صورت سرپایی درمان شده و 26هزار و 936 نفر نیز در بخش های مختلف بستری شدند.

 

به گفته دکتر هاشمی 2640نفر از بیماران  مذکور در بخش های ویژه و مابقی در سایر بخش ها بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

 

 وی با اشاره به فعالیت درمانگاه ها و کلینیک های ویژه با حضور متخصصان در روزهای غیر تعطیل این ایام یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون 2449عمل جراحی اورژانسی و 4545عمل جراحی الکتیو در مراکز درمانی و بیمارستان های دانشگاهی انجام شده است.

 

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه به اجرای طرح های ۲۴۷( مدیریت درمان سکته حاد قلبی) و ۷۲۴( مدیریت درمان سکته حاد مغزی) در ایام تعطیلات اشاره کرد و افزود: در ایام تعطیلات نوروزی در قالب طرح های مذکور،  21بیمار مبتلا به سکته حاد قلبی و 34بیمار مبتلا به سکته حاد مغزی توسط متخصصان در مراکز درمانی از خطر ناتوانی و مرگ نجات یافتند.

 

دکتر هاشمی ضمن تقدیر از هموطنانی که به توصیه های وزارت بهداشت در ایام نوروز توجه کردند،  تعداد مراجعین مشکوک به کووید 19 به اورژانس بیمارستان های تابعه دانشگاه در ایام مذکور را 17603 نفر اعلام کرد.

 

وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به بازدیدهای نظارتی در ایام تعطیلات نوروزی گفت: با آغاز طرح سلامت نوروزی در قالب یک برنامه مشخص توسط اعضای هیئت رییسه دانشگاه 12 بازدید نظارتی و توسط مدیران و کارشناسان حوزه معاونت درمان 79 بازدید از مراکز درمانی تابعه دانشگاه انجام پذیرفت.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١١:٥٨ - دوشنبه ١٦ فروردين ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٣٣٢٧    /    تعداد نمایش : ١٥٢