صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مساجد و اماکن مجری مراسم معنوی اعتکاف زیر ذره بین بازرسان بهداشت محیط دانشگاه

گروه سلامت بهداشت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت معتکفین و ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه در ایام معنوی اعتکاف، اقدام به نظارت بر مساجد و اماکن متبرکه برگزارکننده این مراسم کرد.
این برنامه به منظور کاهش و کنترل بيماری های مرتبط با آب و مواد غذایی، از دهم تا سیزدهم فروردین ماه، با حضور فعال بازرسين بهداشت محیط صورت گرفت.
مهندس تاجیک رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه در این خصوص اظهار کرد: برگزاری جلسه با سازمان تبلیغات اسلامی و امور مساجد شهر تهران و شهرستان های تابعه و آموزش نکات بهداشتی به متولیان مساجد در خصوص رعایت بهداشت فردی، بهداشت ابزار و تجهیزات مصرفی، استفاده از آب و مواد غذایی سالم و بهداشتی در ظروف بهداشتی مساجد مجری مراسم معنوی اعتکاف از اقدامات مهم قبل از برگزاری این مراسم بود.
وی افزود: در طول مدت انجام این مراسم ، کارشناسان بهداشت محیط که مجهز به وسایل سنجش پرتابل و نمونه برداری از آب و موادغذایی بودند، از 180 مسجد و امکنه متبرکه بازدید کرده و بر نحوه طبخ، نگهداری و توزیع غذا، وضعیت بهداشتی مساجد و صحن ها، وضعیت تهویه، وضعیت بهداشت عمومی سرویس ها، آبدارخانه و آشپزخانه ها و آب مصرفی نظارت مستمر داشتند.
 


١٠:٤٨ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٢٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٥