صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


پذیرش ماهانه 250 بیمار در بخش گوارش بیمارستان طالقانی

پذیرش ماهانه 250 بیمار در بخش گوارش بیمارستان طالقانی

بخش گوارش مرکز پزشکی آیت اله طالقانی با مساحت 920 مترمربع و با ظرفیت 46 تخت در راستای خدمت رسانی بهینه به بیماران، با 2 ایستگاه پرستاری مجزا درحال فعالیت است.
این بخش در راستای افزایش تخت، افزایش کیفیت درمان و تسهیل در ویزیت بیماران از سوی پزشکان متخصص و فوق تخصص، مجهز به 2 ایستگاه پرستاری است. سیاست کاری در بخش گوارش در راستای چشم انداز بیمارستان، ارتقای ایمنی بیمار و انجام کار تیمی برای افزایش کیفیت درمان و رضایت بیماران و همراهان آنها تعریف شده است.
بیماران این بخش از سوی پزشکان متخصص و فوق تخصص روزانه دوبار ویزیت می شوند و دستیاران تخصصی به صورت گردشی و 24 ساعته حضور دارند و تحت نظر پزشکان در امر درمان بیماران، آموزش می بینند.
این بخش به طور میانگین در ماه، حدود 250 بیمار پذیرش دارد و این بیماران در همین بخش درمان و ترخیص می شوند. ضریب اشغال بخش گوارش 100 درصد است که با حضور 15 پرستار، 7 بهیار، 5 بیمار بر، 2 منشی به بیماران ارایه خدمت می شود.
گفتنی است بخش گوارش مجهز به تشک مواج، مانیتور، ونتیلاتور و ساکشن پرتابل است که برای خدمت رسانی به بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه و بدحال است و همچنین ملاقات همه روزه از ساعت 14:30 تا 16:00 صورت می گیرد.