صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل کمیته حمایتهای روانی در حوادث وبلایا با حضور فرماندار شمیرانات

کمیته حمایتهای روانی در حوادث وبلایا با حضور دکتر سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات و جمعی از مسوولان و کارشناسان درسالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات برگزار شد.

در این جلسه که معاون فنی عمرانی وکارشناس مسوول مدیریت بحران فرمانداری و نمایندگان ادارات شهرستان شمیرانات نیز حضور داشتند، فرماندار شمیرانات با تاکید بر اهمیت بهداشت روان در بلایا و حوادث گفت: آموزش سلامت روان در همه اوضاع و شرایط بحران و حوادث برای تک تک هموطنان یک نیاز بسیار جدی است. با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور، خطراتی مانند زلزله وسیل همواره در کمین است وتغییرات اقلیمی نیز کشور ما را به سوی بحران کم آبی  پیش می برد که خود بحرانی بزرگ است و نیاز به حمایتهای روانی دارد.

به گفته وی این مباحث باید در سطح شهرستان تدریس شود و  آموزشهای سلامت روان  نیز باید درآینده نزدیک در آموزش وپرورش نهادینه شود زیرا نونهالان کشورنیازمند آموزشهای سلامت روان و مهارتهای زندگی هستند.

در ادامه  مراسم مسوولان فرمانداری و شبکه بهداشت شمیرانات به بیان توضیحاتی درخصوص لزوم توجه ادارات و سازمانها به اهمیت بهداشت روان در بلایا، اجرای پروتکل بهداشت روان وزارت بهداشت و کلیات برنامه نظام سلامت در بلایا پرداختند.

برزگر کارشناس مسوول واحد سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد شبکه بهداشت شمیرانات نیز ضمن بیان مطالبی  در رابطه با وضعیت روانی افراد پس ازبلایا، تجاربی نظیر بیش برانگیختگی، افکار مزاحم  و اجتناب  توضیحاتی ارایه کرد واعلام  آمادگی تیم حمایتهای روانی برای مداخلات پس از بحران نیز بخش دیگری از صحبتهای وی بود.

در بخش دیگری از این نشست یکی از کارشناسان بهداشت روان مراکزبه بیان توضیحاتی درخصوص مراحل 5 گانه واکنشهای روانی افراد در بلایا پرداخت و به ارایه  گزارشی از حوادث و بلایا در منطقه  ازجمله حادثه پلاسکو، حادثه مجلس زلزله کرمانشاه و سیل فشم و اقدامات انجام شده در زمینه سلامت روان و همچنین راهکارهای موثر علمی دراین راستا پرداخت.

 


١٢:٥٧ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٠٠٤    /    تعداد نمایش : ١٤٠