صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارزیابی مثبت مشاور بین المللی شیرمادر از روند آموزش شیردهی به مادران در بیمارستان شهدای تجریش

دکتر بکر، مشاور بین المللی شیر مادر به دعوت دفتر نمایندگی یونیسف در ایران، بخش زایمان بیمارستان شهدای تجریش را مورد بازدید قرارداد و کیفیت خدمات ارائه شده در این بخش و روند آموزش شیردهی به مادران در این بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز شنبه، دهم آذر ماه، تیمی متشکل از نمایندگان یونیسف در ایران از بخش زایمان بیمارستان شهدای تجریش بازدید کردند.

در جریان این بازدید، دکتر بکر مشاور بین المللی شیرمادر، به دعوت دفتر نمایندگی یونیسف در ایران، بخش های NICU، بلوک زایمان و اتاق آموزش شیردهی بیمارستان شهدای تجریش را مورد بررسی قرار داد.

در این بازدید، در نشستی که با حضور دکتر محمد مهدی فروزان فر رئیس بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد، دکتر بکر کیفیت خدمات ارائه شده در بخش های NICU، بلوک زایمان و اتاق آموزش شیردهی این بیمارستان را مثبت ارزیابی کرد.

وی همچنین به منظور سنجش آگاهی و عملکرد کارکنان به خصوص مشاوره موثر در برنامه شیر مادر از  مرکز مشاوره شیردهی در شبکه بهداشت و درمان شمیرانات نیز بازدید کرد و برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر در این شبکه را مطلوب ارزیابی کرد. 

بیمارستان شهدای تجریش گواهی "بیمارستانهای دوستدار کودک" را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرده است. این گواهی به بیمارستان هایی اعطا می شود که امکان اقداماتی همچون تماس پوست نوزاد با مادر و تغذیه با شیر مادر در ساعت اول تولد، آموزش شیردهی به پرسنل و مادران، تغذیه انحصاری کودک با شیر مادر، دور از معرض دید قرار دادن شیرخشک و پستانک در داروخانه بیمارستان و اقداماتی از این دست را فراهم کرده باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در اقدامی مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دفتر نمایندگی یونیسف در ایران، در کارگاهی که به مدت یک هفته برگزارمی شود، دکتر بکر مشاور بین المللی شیر مادر و دکتر راوری، عضو کمیته کشوری ترویج تغذیه با شیر مادر به 31 نفر از مشاوران ترویج تغذیه با شیر مادر که از سراسر استان های کشور انتخاب شده اند، آموزش های لازم را در خصوص تغذیه با شیر مادر ارائه خواهند داد.

انتهای پیام


١٦:٠٩ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٩١٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٤