صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کلینیک رادیولوژی مداخله‌ای و درمان‌های کم تهاجمی در بیمارستان امام حسین (ع) افتتاح شد

دکتر سعید نصیری  متخصص رادیولوژی و رئیس  بخش تصویربرداری بیمارستان امام حسین(ع) از راه‌اندازی «کلینیک رادیولوژی مداخله‌ای و درمان‌های کم تهاجمی» در محل درمانگاه‌های تخصصی بیمارستان امام حسین (ع) خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر سعید نصیری متخصص رادیولوژی و رئیس  بخش تصویربرداری بیمارستان امام حسین(ع) گفت: رادیولوژی مداخله‌ای  رشته‌ای فوق  تخصصی از علوم پزشکی است که از روش‌های کم تهاجمی  جراحی  به همراه تصویربرداری پزشکی برای  تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. اگرچه طیف خدمات مورداستفاده  توسط رادیولوژیست مداخله‌ای بسیار متنوع است ، اما کلیه  این روش‌ها برای راهنمایی اعمال جراحی کم تهاجمی  در جهت کاهش ریسک خط‌رو عوارض در بیماران  بهره می‌برد .

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری‌هایی که درگذشته نیاز به جراحی‌های  وسیع داشته‌اند ، اکنون با کمک این تکنیک‌ها با روش‌های Interventional  بدون جراحی درمان می‌شوند، افزود:

تقریباً تمامی  اقدامات Interventional  با ایجاد یک شکاف  کوچک در پوست  قابل انجام است و درنتیجه عوارض کمتری در بردارد. از مزایای رادیولوژی مداخله‌ای می‌توان به مواردی از قبیل کاهش خونریزی  در هنگام عمل ،کاهش میزان عفونت ، کاهش زمان جراحی  و در اغلب موارد عدم استفاده از بیهوشی  اشاره کرد.

رئیس بخش تصویربرداری افزود : بیمارستان امام حسین (ع)  به‌عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان شرق تهران  و یکی  از اصلی‌ترین مراکز آموزشی درمانی وابسته  به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روزانه به تعداد بسیاری از بیماران خدمت‌رسانی می‌کند و با توجه به عدم وجود کلینیک رادیولوژی مداخله‌ای و درمان‌های جراحی کم تهاجمی در این بیمارستان و نیاز روزافزون به این رشته تخصصی که سبب آسیب کمتر به بیماران و درمان‌های بهتر و نهادینه‌تر و  با عوارض کمتر خواهد شد،  به همت مسئولین بیمارستان ، کلینیک رادیولوژی مداخله‌ای و درمان‌های کم تهاجمی در بیمارستان امام حسین(ع) شروع به کار نمود.

این متخصص رادیولوژی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اذعان داشت: بخش وسیعی از اقدامات پزشکی  در حیطه رادیولوژی مداخله‌ای همچون نجام بیوپسی از ضایعات تومورال در بافت‌های مختلف، تعبیه کاتتر نفرستومی جهت بیمارانیکه به دلایلی دچار انسداد کلیه  و مسیر ادرار شده‌اند، تخلیه انواع کیست‌های مختلف در بدن، نمونه‌برداری از مایع اطراف جنین یا امنیوسنتز، آنژیوگرافی‌های تشخیصی در عروق احشایی،سوزاندن ضایعات تومورال بدخیم با کمک روش رادیوفرکوئنسی،کموامبولیزاسیون( روش مستقیم برای رساندن مستقیم داروهای شیمی‌درمانی به داخل تومورها)،درمان عروق واریسی با کمک لیزر یا رادیوفرکوئنسی،درمان‌های ضد کمردرد و گردن درد و دردهای ناشی از دیسکوپاتی،بیوپسی و مارکرگذاری توده‌های پستانی توسط هدایت سونوگرافی و امبولیزاسیون شریان معده برای درمان چاقی‌های مفرط در این کلینیک قابل  انجام است.

این عضو هیئت‌علمی افزود : اقدامات ذکرشده و بسیاری دیگر از اقدامات تشخیصی یا درمانی غیرتهاجمی توسط متخصص رادیولوژی مداخله‌ای در کلینیک رادیولوژی مداخله‌ای و کم تهاجمی بیمارستان امام حسین(ع) قابل انجام  است و کلیه بیماران به‌صورت مستقیم و  یا پس از ارجاع توسط پزشک معالج خود می‌توانند به این درمانگاه مراجعه نمایند.

این کلینیک روزهای دوشنبه از ساعت 14 الی 16 عصر آماده خدمت‌رسانی به بیماران است.

 

انتهای پیام/

 


١٤:٣٢ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٣٩٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٧