صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پلمب 129 مرکز درمانی غیرمجاز در محدوده جغرافیایی دانشگاه

 سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از پلمب و تعطیلی 129 مرکز درمانی متخلف یا غیرمجاز در محدوده دانشگاه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از معاونت درمان، دکتر فرنوش داوری، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، درباره بازدیدهای نظارتی معاونت درمان اظهار کرد: از ابتدای سال 97 تا پایان دی ماه تعداد 2103 بازدید از مراکز درمانی و مراکز درمان سوء مصرف مواد انجام شده است.

 وی با بیان اینکه 239 شکایت واصله از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه نیز مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: معاونت درمان به شکایت های دریافتی از دیگر نهادها، ارگان‌ها و سازمان ها نیز رسیدگی می‌کند و در طول این دوره 182 پرونده واصله از ستاد نظارتی 1690 وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بررسی و 293 بازدید مشترک با سازمان ها، نهادها و ارگان‌های مرتبط با فعالیت‌های حوزه درمان انجام شده است.

مدیریت نظارت و اعتباربخشی خاطرنشان کرد: از سال 94 تاکنون افزایش بازدیدهای نظارتی به‌عنوان یک دستور کار مهم قرار گرفت، امسال نیز در کنار افزایش بازدیدها، راهکارهایی برای بهبود سطح کیفی بازدیدها ارائه شده که در حال پیگیری و اقدامات اولیه است.

دکتر داوری با اشاره به معرفی 153 پرونده افراد و مراکز درمانی به دادسرای نظام پزشکی استان تهران، گفت: سلامتی مردم یک مسئله بسیار مهم است، به همین دلیل تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو بکار می گیریم.

وی همچنین با اشاره به پلمب برخی از مراکز درمانی، یادآور شد: برخی افراد فاقد صلاحیت با جعل برخی عناوین در امور درمانی فعالیت می‌کنند، به همین دلیل مسئولان مراکز و موسسات درمانی در جذب و به‌کارگیری کادر درمانی خود حساسیت بیشتری به خرج دهند.

مدیریت نظارت و اعتباربخشی همچنین خطاب به شهروندان گفت: نصب پروانه فعالیت پزشکان و پیراپزشکان (ممهور به سازمان نظام پزشکی و یا وزارت بهداشت و معاونت درمان) در فضای داخلی مطب و در معرض دید مراجعان و همچنین نصب تابلو در ابتدای ساختمان از ساده‌ترین نشانه‌های یک مرکز درمانی قانونی است که شهروندان باید به آن‌ها توجه داشته باشند.

دکتر داوری در پایان ضمن تشکر از حمایت های معاون درمان دانشگاه و کارشناسان ادارات بازرسی معاونت درمان، گفت: به زودی با اتمام الکترونیکی شدن پرونده‌های اداره نظارت و بازرسی و متعاقب آن برخی فرایندهای نظارتی، نتایج بازدیدها قدرت بازدارندگی بیشتری می‌یابند.

انتهای پیام


١٥:٥٠ - چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٣