صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه در دیدار با مدیران گروه های بالینی: از مرز 3 تولید علمی برای هر عضو هیئت علمی عبور کرده ایم

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از 49 درصد رشد کیفی و 36.5 درصد رشد کمی تولیدات علمی دانشگاه در یک سال گذشته خبر داد و گفت: برای نخستین بار از مرز سه تولید علمی برای هر عضو هیئت علمی عبور کرده ایم.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز سه شنبه دکتر محمد آقاجانی در نشست صمیمانه مدیران گروه های بالینی با رییس دانشگاه که به منظور بررسی دستاوردها و تبیین اهداف سال جدید برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ارکان اصلی دانشگاه اعضای هیئت علمی است و راه رشد دانشگاه، رشد اعضای هیئت علمی است.

وی با بیان اینکه برای رشد دانشگاه اعضای هیئت علمی از تجهیزات و کارکنان نقش بیشتری دارند، گفت: اگر اعضای هیئت علمی علاقه مند، ماهر و به تعداد کافی نداشته باشیم نمی توانیم اهداف دانشگاه را محقق کنیم.

دکتر آقاجانی افزود: با راه اندازی مرکز امور هیئت علمی همه مسائل مربوط به اعضا از جمله جذب، ترفیع، فرصت مطالعاتی و سایر موارد در این مرکز متمرکز شده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه وضعیت اعضای هیئت علمی هنوز تا حد مطلوب فاصله دارد، اما اوضاع نسبت به قبل ارتقا یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ضرورت اصلاح وضعیت بوروکراسی دانشگاه، اهتمام معاونت پشتیبانی برای ارتقای سیستم مدیریت اداری دانشگاه را یادآور شد.

دکتر آقاجانی با اشاره به مشکلات مالی دانشگاه ها در سطح کشور، گفت: ما نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای تامین هزینه ها چالش هایی داریم.

وی ادامه داد: علی رغم 28 درصد رشدی که در این زمینه در طول شش ماه گذشته داشته ایم، این میزان رشد کافی نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کشور افزود: با وجود مشکلات مالی در دانشگاه، در یک سال و نیم گذشته 346 عضو هیئت علمی جذب دانشگاه شده اند، زیرا مسئله هیئت علمی در دانشگاه ضرورت بسیار بالایی دارد.

ارتقای رتبه علمی 83 نفر از اعضای هیئت علمی

دکتر آقاجانی درباره وضعیت ارتقای اعضای هیئت علمی در دانشگاه نیز توضیح داد: از آذرماه سال گذشته تا کنون 83 ارتقای عمودی انجام شده است.

وی همچنین در ادامه تدوین نقشه تمایز را یکی از اقدامات مهم در حوزه آموزش دانشگاه  عنوان کرد و گفت: دانشگاه ها نباید یکدست و یکنواخت باشند، بلکه هر دانشگاه باید در قله ای بدرخشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: نقاط تمایز هر دانشگاه باید مشخص شده و روی آن ها سرمایه گذاری شود.

نقشه جذب اعضای هیئت علمی تدوین شده است

دکتر آقاجانی همچنین تدوین نقشه جذب اعضای هیئت علمی را از دیگر اقدامات مهم دانشگاه در حوزه آموزش عنوان کرد و یادآور شد: خوشبختانه با تدوین این سند می دانیم که در این حوزه قرار است چه اقداماتی انجام دهیم؛ گرچه ممکن است در حین اجرا تغییراتی نیز روی این نقشه انجام گیرد.

وی همچنین به تعیین الگوی توسعه رشته مقاطع در دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حوزه فرصت های مطالعاتی نیز اقدامات مهمی در دانشگاه انجام گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت فرصت های مطالعاتی برای حرکت دانشگاه در مرزهای علم اظهار کرد: در صورتی که فرد مناسب را برای آموزش مهارت ضروری به جای مناسب بفرستیم، تحول جدی در زمینه های مختلف خواهیم داشت.

دکتر آقاجانی همچنین در ادامه بسته های تحول آموزش را از دیگر برنامه های دانشگاه عنوان کرد.

وی تهیه کارنامه برای اعضای هیئت علمی را از دیگر اقدامات دانشگاه برای ارزیابی و بازتاب فعالیت های علمی و پزشکی اعضا عنوان کرد.

ارزیابی اخلاق حرفه ای، زمینه ساز رشد اخلاق حرفه ای در فراگیران

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت اخلاق حرفه ای، گفت: ارزیابی و سنجش اخلاق حرفه ای فراگیران از دیگر اقدامات مهم دانشگاه است که می تواند زمینه ساز رشد اخلاق حرفه ای در فراگیران باشد.

دکتر آقاجانی در ادامه به دستاوردهای پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و افزود: رشد کمی تولیدات دانشگاه 36.5 درصد و رشد کیفی 49 درصد بوده است که بسیار افتخار آمیز است.

وی افزود: دانشگاه برای اولین بار از مرز سه تولید علمی برای هر عضو هیئت علمی عبور کرده که نشانه پویایی دانشگاه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در نظام رتبه بندی «لایدن» 40 رتبه ارتقا داشته ایم که این رشد کم نظیر است و همچنین دانشگاه برای اولین بار وارد نظام رتبه بندی شانگهای و تایمز شده است.

دکتر آقاجانی با اشاره به کسب رتبه اول دانشگاه در تحقیقات دانشجویی در سطح کشور، گفت: جهت گیری های پژوهشی باید به سمت فناوری، حل مشکلات نظام سلامت و خلق ثروت باشد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت سلامت و درمان در سطح کشور، تصریح کرد: پژوهش های ما باید بر مشکلات نظام سلامت متمرکز باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین با اشاره به راه اندازی کمیته بهره وری در دانشگاه برای استفاده از ظرفیت های موجود گفت: بیمارستان های ما حدود 14 هزار پرسنل دارد که با تشکیل کمیته بهره وری، جزئیات بهره وری همه آن ها کمی شده و به صورت آنلاین قابل اندازه گیری است.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این کمیته تمام ظرفیت های مغفول مانده بیمارستان های دانشگاه شناسایی شده است، گفت: تمام جزئیات بیمارستان ها، از جمله تعداد تخت های خالی هر بخش، میزان داروهای موجود، تعداد پرستار به ازای هر بیمار و سایر جزئیات از طریق سامانه ای که در دانشگاه راه اندازی شده است هر لحظه قابل اندازه گیری است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین بر ضرورت همدلی بین مجموعه دانشگاه اعم ازاعضای هیئت علمی، مسئولان و کارکنان برای به حداقل رساندن تاثیرات ناشی از مشکلات اقتصادی کشور تاکید کرد.

دکتر آقاجانی در پایان با اشاره به اهمیت حیاتی فعالیت بیمارستان های دانشگاه در تعطیلات نوروزی، گفت: همان طور که در نوروز سال گذشته با همت همکاران حوزه درمان دانشگاه، بیمارستان های دانشگاه در ایام تعطیلات بسیار مطلوب فعالیت کردند، امیدواریم امسال نیز وضعیت خدمات نوروزی بهتر از سال های قبل باشد.

در بخش دیگری از این جلسه مدیران گروه های آموزشی بالینی ضمن ارزیابی فعالیت های دانشگاه در سال 97، به بیان پیشنهادهایی برای ارتقای وضعیت دانشگاه در سال آینده پرداختند.

کمی سازی فعالیت ها، ارتقا و اصلاح سیستم مدیریت اداری دانشگاه، بالفعل کردن پتانسیل های موجود در بیمارستان ها، افزایش جذب اعضای هیئت علمی در برخی گروه ها، خلق ثروت از ظرفیت های پژوهشی از جمله موضوعات مطرح شده از سوی مدیران گروه ها برای ارتقای دانشگاه در سال آینده بود.

انتهای پیام/ 

 


١٩:٠٦ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٣٦٩    /    تعداد نمایش : ٦٠٢