صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اقدامات دانشگاه با حضور متخصصین در مراسم چهارشنبه آخر سال / کاهش 40 درصدی تعداد مصدومان نسبت به سال گذشته

 دکتر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه از کاهش تعداد مصدومین در چهارشنبه سوری پایان سال در حوزه دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس مرکز حوادث دانشگاه با اشاره به تعداد 310 مصدوم در چهارشنبه سال گذشته، گفت: امسال تعداد 198 نفر در بیمارستان های تابعه دانشگاه به دلیل حوادث مربوط به این مراسم مراجعه داشته اند؛ که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 40 درصدی بودیم.
 
 
دکتر هاشمی افزود: از 198 مصدوم مراجعه کننده به بیمارستان های تابعه تعداد 136 نفر اقا و 62 نفر خانم هستند، که از این تعداد 21 نفر بستری و  177 نفر با استفاده از خدمات سرپایی درمان شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حوزه استحفاظی تحت پوشش این دانشگاه امسال در حوادث چهارشنبه آخر سال مورد فوتی نداشته ایم. ولی متاسفانه 11 مورد آسیب منجر به قطع انگشت و 65 مورد از ناحیه چشم و مابقی دچار سوختگی بدن و اندام شده اند.
 
 
وی افزود: امسال زیر شش سال 7 مورد، از شش تا هجده سال 78 مورد، از هجده تا بیست و نه سال 44 مورد، از 29 تا شصت سال 58 مورد و بالای شصت سال 11 مورد بوده است.
 
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: کاهش آمار مصدومین نشان گر افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات مواد محترقه و اثربخش بودن آموزش های پیشگیرانه در مدارس است، و امیدواریم در سال آینده با کاهش تعداد مصدومین سرپایی شاهد یک شب بدون حادثه باشیم. 
 
در خاتمه دکتر هاشمی از زحمات بی شائبه کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی که در شب مذکور در بیمارستان حضور داشتند، تشکر و قدردانی کرد.
 
گفتنی است، دکتر یاوری جراح دست در بیمارستان  ۱۵ خرداد ، فوق تخصص جراح پلاستیک ومتخصص چشم در بیمارستان مفتح ورامین برای ارائه خدمات درمانی به حادثه دیدگان چهارشنبه سوری به صورت ویژه در دو مرکز درمانی مذکور حضور داشتند.
 
 
انتهای پیام/


٠٩:٥٩ - چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٧٠٦    /    تعداد نمایش : ١٩٦