صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کار تیمی پزشکان، طول عمر بیماران سرطانی را افزایش می دهد

استاد گروه رادیوآنکولوژی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر اهمیت درمان سرطان های مربوط به مردان در قالب کارتیمی بین متخصصان تاکید کرد و گفت: در مطالعات وسیع بین المللی ثابت شده است که کار تیمی باعث افزایش طول عمر بیمار مبتلا به سرطان و همچنین کاهش هزینه های درمان می شود.


دکتر حمیدرضا میرزایی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به اهمیت رسیدگی، پیشگیری، تشخیص، درمان مناسب و توان بخشی بر سلامت افراد تاکید کرد و گفت: این ها مواردی است که باید در قالب کار تیمی محقق شوند.

وی ادامه داد: افزایش طول عمر و کیفیت زندگی بیمار و کاهش هزینه های درمانی از دستاوردهای کار تیمی است و اگر سیاست های حوزه سلامت به این سمت حرکت کند، نه تنها ضرر نکرده ایم بلکه برای سلامت مردم کشور سرمایه گذاری انجام داده ایم.

این متخصص تاکید کرد: کشورهای توسعه یافته در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که بهتر است متخصصانی که در فرایند درمان یک بیمار درگیرند، به صورت تیمی تصمیم گیری کنند تا بهترین نتایج درمانی برای بیمار به دست آید.

دکتر میرازایی درباره سرطان های شایع بین مردان اظهار کرد: سرطان های گوارشی و سرطان هایی مانند پروستات، بیضه، کولن، ریه و معده از سرطان های شایع بین مردان است.

وی افزود: البته سرطان ریه کمتر از سایر دنیا بین مردان کشور شایع است، اما در سالهای اخیر بروزسرطان های گوارش در مردان افزایش قابل تجهی داشته است.

این متخصص در پایان تاکید کرد: با بهره گیری از کار تیمی متخصصان کلینیکال آنکولوژیست که شیمی درمانی، رادیوتراپی ودرمان های غیر جراحی بیماران سرطانی را بر عهده دارند و همچنین متخصصان جراح، اورولوژیست، پاتولوژیست، رادیولوژیست، تغذیه و روان شناسان می توان به بهترین نحو سرطان های مربوط به مردان را درمان کرد.

 انتهای پیام/


١٦:٣٩ - يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٤٩٥    /    تعداد نمایش : ١٨٤