صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر بلادیان: ارائه بیش از 4800 خدمت به هموطنان سیل زده توسط تیم های درمانی اعزامی دانشگاه

 دکتر سید احسان بلادیان رئیس مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از اعزام 8 تیم درمانی دانشگاه به مناطق سیل زده استانهای گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر بلادیان با اشاره به اقدامات دانشگاه در راستای کمک به هموطنان مناطق سیل زده اظهار داشت: پس از وقوع سیل در ایام نوروز 8 تیم درمانی از اعضای داوطلب بسیج جامعه پزشکی دانشگاه متشکل از 40 نفر(پزشک متخصص داخلی، پزشک عمومی، پرستار، تکنسین فوریت های پزشکی، تکنسین هوشبری و تکنسین دارویی برای خدمت رسانی عازم این مناطق شدند.

رئیس مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در ادامه افزود: تیم های درمانی مذکور عازم استان های گلستان (آق قلا و گمیشان)، لرستان(روستاهای تابعه پلدختر و خرم آباد) و استان خوزستان (روستاهای تابعه اندیمشک و سوسنگرد) شده و بیش از 4800 خدمت شامل ویزیت، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، تحویل دارو و... به ساکنان ارایه کردند.

دکتر بلادیان با اشاره به این مطلب که اعزام تیم های درمانی دانشگاه همچنان با همکاری سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ و بنیاد سلامت احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه خواهد داشت  خاطرنشان کرد: در پی فراخوان صورت گرفته تعداد زیادی از کادر درمانی و غیردرمانی عضو بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی آمادگی خود را برای عزیمت به مناطق سیل زده و خدمت رسانی به هموطنان اعلام کردند که این اعزامها با توجه به درخواست و نیاز انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: در کنار اعزام تیم های درمانی، هدایای غیرنقدی شامل پتو، پوشاک، مواد غذایی (برنج ، روغن ، قند ، چای، ماکارانی، تن ماهی، کنسرو و....)، لوازم بهداشتی، شوینده ها و سایر لوازم ضروری نیز جمع آوری شده است که در قالب کاروانی ظرف چند روز آینده به مناطق مذکور ارسال خواهد شد.

دکتر بلادیان همچنان خاطرنشان کرد که اعضای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه نیز همگام با سایر همکاران و مجموعه های دانشگاه بخشی از حقوق ماهیانه خود را برای کمک به هموطنان سیل زده تخصیص دادند.

انتهای پیام/

 


٠٩:٣٣ - چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٦١١    /    تعداد نمایش : ٣١٤