صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح تکمیلی خانه به خانه واکسیناسیون فلج اطفال اجرا می شود

نوبت اول طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال از 7 تا 9 اردیبهشت ماهبه مدت سه روز، در مناطق حاشیه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت مراجعه خانه به خانه در تمامی منازل و جستجوي کودکان زیر 5 سال، اجرا می شود.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر باطبی رئیس گروه بیماریهای واگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای برنامه ریشه کنی فلج اطفال هر ساله در دو نوبت با فاصله زمانی تقریبا" یک ماهه در مناطق غیر گرمسیر اجرا می شود.

دکتر باطبی گروه‌های هدف تحت پوشش دانشگاه در این طرح را  کلیه مهاجرین خارجی که در اردوگاه‌ها و یا خارج از آن اقامت دارند، خانوارهاي ساکن در کلنی ها و محل تجمع عمده مهاجرین خارجی و شهرستان‌ها، شهرك‌ها، کلنی‌ها و… که پوشش واکسن خوراکی فلج اطفال نوبت سوم آنها کمتر از 95 درصد است، تمام مناطق تحت پوشش تیم هاي سیار، کودکان زیر 5 سالی که همراه با مادران خود در زندان‌ها اقامت دارند، ذکر کرد.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه، با اشاره به این نکته که نوبت دوم اجرای طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال از 19 تا 21  خرداد ماه سالجاری در مناطق ذکر شده اجرا می شود، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود طی انجام دو مرحله اجرای این طرح، بالغ بر 20هزار نفر واکسینه شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 


١٢:٤٣ - سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٨٥٢    /    تعداد نمایش : ١٥٣