صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکترضیایی، اصلی ترین سیاست های آموزشی دانشگاه را تشریح کرد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تقویت دوره پزشکی عمومی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه توصیف کرد و گفت: نقشی که دوره پزشکی عمومی در نظام ارائه خدمات ایفا می‌کند تأثیر بسزایی بر سایر مقاطع دارد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت آموزشی، در نشستی که با موضوع  تبیین محورهای مهم سیاست های آموزشی دانشگاه که با حضور جمعی از مدیران این حوزه برگزار شد، دکترامیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به این که شعار اصلی دانشگاه آموزش است اظهار کرد: با شروع سال تحصیلی جدید باید برنامه توسعه کیفی را در دستور کار قرار داده و به استمرار برنامه ها و سیاست های آموزش، توسعه و اصلاح زیر ساخت های اموزشی همت گمارد.

 

دکتر ضیایی تقویت دوره پزشکی عمومی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه توصیف کرد و گفت: نقشی که دوره پزشکی عمومی در نظام ارائه خدمات ایفا می‌کند تأثیر بسزایی بر سایر مقاطع دارد.

 

وی اهمیت آموزش سایر برنامه هایتحصیلات تکمیلی را از محوری ترین برنامه های دانشگاه اعلام کرد.

 

وی در ادامه نقش اساتید با تجربه و مهم‌تر از آن با اخلاق را در آموزش بسیار مهم توصیف کرد و خاطرنشان کرد: تربیت فارغ التحصیلانی دارای صلاحیت کافی حرفه ای و اخلاقی مهم‌ترین هدف دانشگاه است.

 

معاون آموزشی دانشگاه از اختصاص 15 نمره رفتار حرفه ای از 30 نمره، توسط کمیته اخلاق مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی با تائید دانشکده پزشکی خبر داد و اطلاع رسانی دقیق برای فراگیران در این امر را ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست مدیران حوزه آموزش گزارشی از برنامه های اجرا شده و در حال اجرای خود را در حوزه های مربوطه ارائه دادند، که موضوعاتی نظیرارتقای سیستماتیک وتحول در ارزشیابی درون دانشگاهی دستیاران تخصصی بالینی، استقرارLogbook بصورت الزامی، برنامه جامع آموزش بالینی با محوریت بیمار، پروژه ملی بررسیoutcome  فارغ التحصیلان تخصصی و فوق تخصصی در کشور، تحول درحوزه آموزشی غیر بالینی دانشگاه و آموزش مهارت های حرفه ای وآموزش مجازی برای دانشجویان و اعضای هیات علمی از جمله این موارد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٠٠ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٣