صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت روز رادیولوژی

  دکتر علیرضازالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیامی فرا رسیدن روز رادیولوژی را تبریک گفت.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در متن این پیام آمده است:

 

8  نوامبر مصادف با ۱۷آبان ماه سال روز کشف اشعه ایکس که با عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است برای یاد آوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین کننده همکاران رادیولوژیست و پرتونگار، در راستای خدمات ارزنده ایشان در تشخیص و تسکین آلام بشریت.

 

به سبب تنوع خدمات مربوط به سلامت، افراد مختلف با تخصص های مختلف در این عرصه فعالیت می کنند که هر یک نقش بسزایی در تامین اهداف سلامت ایفاء می کنند.

 

در این میان، تلاش همکاران پرتونگاری و رادیولوژی به عنوان افرادی که با کار دقیق خود به تشخیص بیماری ها توسط پزشکان کمک می کنند ستودنی ست.

 

همچنین با توجه به پیشرفت سریع و باورنکردنی این علم در طی سال های گذشته و آثار و فواید بی بدیل آن در درمان بیماری ها، تصور دنیای بدون رادیولوژی را دشوار ساخته است.

 

كاربرد تکنولوژی رادیولوژی که تلفیقی است از علم و هنر، باعث شده تصویرنگاری جز لاينفک علم پزشكی شود و پویایی این تکنولوژی به گونه‌ای است كه منجر به ساخت تجهیزاتی دو دهه اخیر شده كه اين تجهيزات دگرگونی عظیمی را در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها فراهم کرده است.

 

دانشگاه نیز  به عنوان یک نهاد خدماتی و علمی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با استفاده از دو ابزار آموزش و پژوهش برای تربیت نیروهای متخصص در این حوزه  و تولید و بهره گیری از روش های نوین درمانی، بتواند همسو با سیاست های وزارت بهداشت و علم روز دنیا کیفیت خدمت رسانی در عرصه رادیولوژی و پرتونگاری را ارتقا ببخشد.

 

ضمن قدردانی از تلاشهای ارزنده  همکاران رادیولوژیست و پرتونگار، این روز را تبریک می گویم و سعادت، سربلندی و توفیق روزافزون یکایک تلاشگران در عرصه رادیولوژی  و تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را خواستارم.

 

دکتر علیرضا زالی  رییس دانشگاه علوم  پزشکی شهیدبهشتی

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٤:١١ - جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٨٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٧٧