صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از بیمارستان شهدای تجریش

 نمایندگان دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران به همراهی نمایندگان دفترمرکزی درژنو، به منظور انجام پروژه ایمنی در دوران بارداری، از بخشNICU  بیمارستان شهدای تجریش بازدید کردند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به نقل از بیمارستان شهدای تجریش،  تعدادی از نمایندگان دفتر سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران به همراهی نمایندگان دفترمرکزی درژنو در راستای ادامه انجام پژوهش مشترک وهمکاری چند جانبه جهانی، از بخشNICU  مرکز پزشکی، آموزشی ودرمانی شهدای تجریش بازدید کردند.

 

دکتر مهتا بصیر رئیس بخشNICU بیمارستان شهدای تجریش درباره این بازدید توضیح داد: سه بیمارستان اکبر آبادی، شهدای تجریش و مهدیه بنابر قرارداد منعقد شده با مرکز تحقیقات بیماری های عفونی وارد این پروژه تحقیقاتی شده اند.

 

وی ادامه داد: طبق این پروژه برای یادآوری ایمنی واکسیناسیون دربارداری، این تحقیقات برروی عوارض احتمالی واکسیناسیون طی بارداری برروی سلامت جنین ونوزاد انجام می گیرد.

 

 

رئیس بخشNICU بیمارستان شهدای تجریش یادآور شد: این پروژه به درخواست وزارت بهداشت و دفتر بیماری های واگیر دار در حال انجام است.

 

وی ایمنی بارداری و سنجش عوارض احتمالی واکسیناسیون در بارداری را از اهداف این پروژه عنوان کرد و گفت: اگر تحقیقات نشان دهد که نتایج واکسیناسیون مطلوب است، با انجام آن برای مادران و نوزادان، شاید در بلند مدت و به مرور بسیاری از بیماری های عفونی در شیرخواران کاهش و یا حذف شود.

انتهای پیام/


٠٩:٢٦ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٠٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٣