صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رکورد جراحی شکاف لب و کام توسط تیم پزشکی «مرهم» شکسته شد

ركورد تاريخی جراحی شكاف لب و كام در بيست و ششمين سفر جراحان پلاستیک  گروه مرهم به سرپرستی دكتر كلانتر هرمزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درسفر کرمانشاه شکسته شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به نقل از بیمارستان پانزده خرداد، بيست و ششمين سفر گروه مرهم به سرپرستی دكترعبدالجلیل كلانترهرمزی رییس بخش جراحی پلاستیک بیمارستان 15 خرداد دانشگاه به مناطق محروم دركرمانشاه در روزهای 20 تا 25 آبان ماه 1398 انجام شد.

 

 اين گروه نيكوكار پزشكی  که متشکل از 82 نفر است را جراحان پلاستیک،‌ متخصصان بيهوشی،‌ گروهی از پزشكان عمومی، متخصص ‌ارتوپدی،  متخصص طب توانبخشی،‌ كارشناس اتاق عمل، كارشناس هوشبری، ‌متخصص فناوری اطلاعات، عكاس پزشكی، کارشناس روابط عمومی، مددكار اجتماعی پزشكی، نيكوكار مردمی، فيلمبردار و مستند ساز و ‌متخصص گفتار درمانی همراهی كردند.

 

 

بر اساس این گزارش از 3 ماه پیش گروه مرهم توسط استانداركرمانشاه، ریيس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه و ساير نهادهای مسوول دعوت شده بود که با برنامه ريزی الكترونيكی،  بيمارستان امام خمينی(ره) كرمانشاه برای انجام اين عمليات انتخاب شد و 13 اتاق عمل،  بخش های گوش و حلق و بينی و چشم پزشكی به مدت 5 روز به گروه مرهم اختصاص داده شد.

 

در این سفرجراحان پلاستیک  توانستند از  ركورد سفر دور گذشته، كه 65 عمل در یک روز بود عبور و یک رکورد تاريخی ( 75 عمل در روز اول) را برای جراحان پلاستيک مناطق محروم و موسسه ملی مرهم ثبت کنند.

 

در روز دوم این سفر نيز همين این افتخار تكرار شد و با 75 عمل طی 2 روز تعداد عمل از مرز 150 جراحی گذشت و در روز سوم با 57 عمل در مجموع ‌207  عمل جراحی شكاف لب و كام و ناهنجاری های همراه تولد  سر و صورت توسط گروه به صورت رايگان انجام شد.

 

در اين سفر تمامی نهادهای اجرایی سطح یک استان کرمانشاه از جمله استاندار، رییس دانشگاه، شهرداری، بهزيستی، كميته امداد امام خمينی(ره)، كانون وكلا و نهادهای متعدد مردمی با مشارکت 100 درصدی، ضمن استقبال و فراخوان بيماران در تمام مدت گروه را همراهی كردند.

 

ثبت این ركورد تاريخی توسط جراحان پلاستيک مناطق محروم كه عمده آنها فارغ التحصيل دانشگاه علوم پزشكی شهيد بهشتي هستند برگ زرين ديگری بر تاريخ پزشكی كشور، دانشگاه علوم پزشكی شهيد بهشتی و انجمن جراحان پلاستیک و زيبايی ايران افزود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، جراحان پلاستيک و ترمیمی مرکز پزشکی آموزشی درمانی 15 خرداد با مشارکت حداكثری خود همانند سفرهای گذشته، نقش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در خدمت رسانی به مناطق محروم برجسته کردند و اساتيد جراحی پلاستيک دانشگاههای علوم پزشكی سراسر کشور (شهيد بهشتی، ارتش جمهوری اسلامی ايران، قم، اراک، لرستان، جندی شاپور، كرمان، البرز،‌ مشهد،‌ كرمانشاه) و جراحان پلاستيک عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايی ايران در ارائه این خدمات مشاركت فعال داشتند.

 

اين سفرنیکوکارانه كه در نوع خود در جهان از چندين جنبه بی نظير است می تواند الگو و راهگشايی برای تشکیل ساير گروههای تخصصی و فوق تخصصی نیکوکارانه باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 


١١:٢٤ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٧١٦    /    تعداد نمایش : ٤١٦