صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خیرین، سرمایه های اجتماعی و مددرسان دانشگاه هستند

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه، موسسه خیریه دهش پور را یک سرمایه اجتماعی برشمرد که همواره در راستای خدمت رسانی به بیماران نیازمند پیشگام و مددرسان دانشگاه بوده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ،دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه در نشستی با مسئولان  و اعضای هیئت موسس خیریه بهنام دهش پور در دفتر ریاست دانشگاه دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر زالی در این نشست ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات خیریه دهش پور به سابقه و کارنامه درخشان این موسسه اشاره کرد و  اظهار کرد: خیریه دهش پور یک موسسه بسیار خوشنام و موفق است که از آغاز شکل گیری مبادرت به انجام کارهای سیستماتیک متناسب با نیازهای واقعی مردم و بیماران کرده است والگویی قابل تحسین برای سایر خیریه ها به شمار می آید.

وی با اشاره به حجم خدمات و پیشینه درخشان این موسسه از تلاشها و مشارکت فعال این خیریه در بیمارستانهای شهدای تجریش، امام حسین(ع)، مفید ، طرفه و طالقانی تقدیر کرد و فعالیتهای مختلف این مرکز در راستای جلب مشارکت اقشار مختلف جامعه و فرهنگ سازی را ستودنی دانست.

رییس دانشگاه موسسه خیریه دهش پور را فرصتی استثنایی و سرمایه اجتماعی برشمرد و گفت: یک سرمایه  اجتماعی در ذیل خیریه دهش پور برای بیمارستان شهدای تجریش شکل گرفت. همواره این خیریه در حوزه های مختلف یار و مددرسان و کمک دانشگاه بوده است و برای خدمت رسانی به بیماران نیازمند و مردم پیشگام بوده است.

دکتر زالی در این نشست به موضوعاتی نظیر خرید تجهیزات با حمایت و مشارکت خیرین، ساماندهی اقامت سرای همراهان بیماران، تعیین تکلیف ساختمان کلینیک های ویژه،  بازنگری ارتباطات با خیرین اشاره کرد و مشارکت جویی از بخش خیرین، به صحنه آمدن خیرین بیش از گذشته و ایجاد گفتمان مشترک با خیرین را از جمله برنامه های آتی دانشگاه عنوان کرد.

براساس این گزارش در ابتدای نشست مذکور والدین شادروان بهنام دهش پور(شهلا لاجوردی و بهمن دهش‌پور) گزارشی از فعالیتها و اقدامات این موسسه ارایه دادند که با محوریت کمک به درمان بیماران، خرید تجهیزات بیمارستانی و کمکهای مالی به بیمارستانها انجام شده است ، سپس به بیان نظرات، دغدغه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

شهلا لاجوردی در این دیدار درخصوص هزینه ها و کمک های خیریه دهشپور به  بیمارستان های شهدای تجریش و امام حسین(ع) اعم از تامین تجهیزات، همکاری در خرید ملک و پروژه های عمرانی، کمک های مالی توضیحاتی بیان کرد.

وی توجه به مقوله آموزش در بیمارستانهای دانشگاهی را بسیار مهم برشمرد و گفت: همواره در طول همکاری با بیمارستان خاطرنشان کردیم که صرف اعتبار برای آموزش در بیمارستانهای دولتی و آموزشی، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به همکاری و حمایتهای این موسسه از مراکز بیمارستانی آموزشی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: امروز در سراسر دنیا، خیرین در بخش آموزش، همکار دولت هستند و دولت و خیرین در این مسیر مکمل یکدیگر هستند.  

بهمن دهشپور نیز در این نشست ضمن بیان مطالبی وجود دکتر زالی در دانشگاه را باعث دلگرمی دانست و خاطرنشان کرد: بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در رتبه بسیار بالایی از نظر علمی قرار دارند

وی نیز در ادامه سخنان خود به بیان گزارشی از حمایتهای مالی این خیریه در بیمارستان های دانشگاه پرداخت.

والدین شادروان بهنام دهشپور ضمن بیان پیشنهاداتی، ایجاد یک طرح جامع مناسب برای همکاری موسسات خیریه به ویژه خیریه دهشپور با بیمارستان ها را ضروری دانستند تا علیرغم وجود تفاوتهای سلیقه ای مسوولان بیمارستانی و دانشگاهی این همکاری ها در چهارچوب طرح جامع دانشگاه صورت گرفته و نتایج مثبتی در راستای خدمت رسانی به بیماران در بر داشته باشد.

مؤسسه خیریهٔ بهنام دهش‌پور یک سازمان خیریه مردم‌ نهاد، غیردولتی و غیرانتفاعی است که در نیمهٔ دوم سال ۱۳۷۴ بر پایهٔ ایده و پیگیری‌های بهنام دهش‌پور فعالیت‌های خود را آغاز کرد و با حمایت داوطلبان و حامیان تاکنون به کار خود ادامه داده است.

این مؤسسه خیریه با مدیریت والدین شادروان بهنام دهش پور (شهلا لاجوردی و بهمن دهش پور) و با کمک و حمایت خیرین سلامت فعالیت دارد.  کمک و مساعدت برای تأمین هزینه  درمان بیماران مبتلا به سرطان ، تامین نیاز بخش سرطان بیمارستان‌های دانشگاهی، جلب مشارکت مادی و معنوی مردم در حمایت از بیماران نیازمند، جذب نیروهای علاقه‌مند و مردمی برای ارائهٔ خدمات درمانی و جانبی به افراد نیازمند برخی از زمینه های فعالیت این موسسه است.

انتهای پیام/7700 س.ع

 


١٢:٢٩ - جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٢٠٤    /    تعداد نمایش : ٤٣١