صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

راهکارهای مداخله در رفتارهای خودآسیب رسان در دانشجویان بررسی شد

معاونت های درمان و امور دانشجویی دانشگاه با هدف پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در بین دانشجویان، اقدامات اساسی در این زمینه را آغاز کردند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، در سومین کمیته هماهنگی مداخله در رفتارهای خودآسیب رسان در دانشجویان، واحد مددکاری معاونت درمان برای بهره گیری بیشتر از ظرفیت سازمان های موثر در حوزه اعتیاد نشستی را برگزار کرد.

 

نشست مذکور با حضور نمایندگانی از اداره کل اجتماعی استانداری، معاونت اجتماعی بهزیستی، فرماندهی نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه، اداره سلامت روان و مشاوره معاونت امور دانشجویی دانشگاه، مدیریت خدمات بیمارستانی در معاونت درمان برگزار شد.

 

دکتر مرضیه نوربخش مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان در ابتدای جلسه ضمن بیان مطالبی پیرامون شرایط فعلی وجود سوء مصرف در بین دانشجویان، لزوم همکاری و درگیر شدن سازمان های موثر و تصمیم ساز در این حوزه را خواستار شد.

 

وی در ادامه برضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه درمان و مصرف مواد مخدر تاکیدکرد.

 

شهره سادات میرباقری مسئول واحد مددکاری، در این نشست با اشاره به ارجاع رفتارهای خودآسیب رسان دانشجویان به مراکز درمانی و نقش مددکاران اجتماعی در زمینه حمایت اجتماعی اقتصادی مواردی را مطرح کرد.

 

وی در ادامه بر ضرورت برقراری ارتباط با خانواده آسیب دیدگان، ایجاد ارتباط با سازمان های مردم نهاد و فعالیت مددکاران تاکید کرد و گفت: این اقدامات راه حل موثری برای بهره گیری مناسب تر از امکانات و قابلیت های سیستمی است.

 

محمد نوری رئیس اداره سلامت روان و مشاوره امور دانشجویی دانشگاه نیز ضمن بیان مطالبی، تلاش در برگزاری تئاتر دانشجویی، پنل تخصصی هنرمندان با حضور سازمان های مردم نهاد، بررسی روش های درمانی اعتیاد، برگزاری نمایشگاه عکس و کاریکاتور را از جمله راهکارهای اجرایی در  افزایش انگیزش و حضور پررنگ تر دانشجویان عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق


١٥:٢٥ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٣٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٤