صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پژوهشگران برتر در قاب بیستمین جشنواره ابوریحان

در بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی، پژوهشگران برتر به معرفی پژوهش های کاربردی و اثربخشی آن در حوزه سلامت پرداختند.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، درحاشیه بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی که دوم دیماه در تالارامام خمینی(ره) دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد، پژوهشگران برتر به معرفی پژوهش های اثربخش و کاربردی خود در حوزه نظام سلامت پرداختند که بخش اول این گفتگو را درذیل می خوانید.

 

 

واحد توسعه و تحقیقات بالینی بیمارستان آیت الله طالقانی به ریاست دکتر رضا زندی عنوان واحدبالینی منتخب را در جشنواره ابوریحان از آن خود کرد.

 

دکتر زندی با اشاره به این که فعالیت ها و پژوهش های واحد توسعه و تحقیقات بالینی بیمارستان آیت الله طالقانی در راستای اهداف کلان سلامت وسیاست های کشورودانشگاه در حرکت است، اظهار کرد: افزایش ارتباط میان پژوهش و درمان  به نفع ارتقای سلامت است.

 

وی ایجاد انگیزه در بین اعضای هیئت علمی دانشگاه را را هکاری موثر برای ایجاد جذابیت در میان اعضای هیئت علمی در بیمارستانها و مراکز و مختلف دانست و رشد بیشتر طرح های تحقیقاتی را ضروری ذکر کرد.

 

دکتر فروزان آتش‌زاده شوریده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی در بیستمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی به عنوان  پژوهشگر منتخب سال 98 تجلیل شد.

 

انتشار بیش از 53 مقاله Q1در مجلات معتبر علمی جهان در پایگاه‌های اسکوپوس، ISIو پابمد، ترجمه دو کتاب مرجع پرستاری، ارائه مقاله در کنگره‌های ملی و بین‌المللی از جمله فعالیت‌ها و موفقیت‌های دکتر فروزان آتش‌زاده شوریده است که می توان به آن اشاره کرد.

 

از دیگرفعالیت‌های آموزشی و پژوهشی وی که عمدتاً در حیطه اخلاق و رفتار حرفه‌ای پرستاران و مدیریت و رهبری در پرستاری انجام شده، ساخت اغمقالات مدیریتی نظیر تعهد سازمانی، رفتارهای مراقبتی، کیفیت مراقبت‌های پرستاری، استرس شغلی و فرسودگی شغلی و ترک خدمت پرستاران در راستای رفع مشکلات نظام سلامت است.

 

دکتر آتش‌زاده گفت: آثار تحقیقات و پژوهش ها زمانی نمود بیشتری پیدا می کند که نه تنها راه‌گشای مشکلات جامعه باشد بلکه انجام این پژوهش‌ها با همکاری‌های بین‌المللی منجر به نمایاندن توانمندی محققین ایرانی در کل جهان شود.

 

وی اظهار کرد: با رویکرد تعاملات بین‌المللی و تشکیل تیم‌های آموزشی و پژوهشی بین‌المللی، می‌توان به مدیریت و نشر دانش کمک کرد.

 

این پژوهشگر منتخب اجرای فعالیت‌های پژوهشی در کنار آموزش را مهم و ضروری عنوان کرد و اظهار داشت: انجام پژوهش‌های مبتنی بر نیاز جامعه و همکاری دانشکده‌ها با مراکز تحقیقاتی، پژوهشکده‌ها زمینه‌ساز شکوفایی خلاقیت و نوآوری دانشجویان است.

 

وی در پایان با تاکید بر این که پژوهش زیر بنای توسعه هر کشوری است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای زیرساخت‌ها و نیروی انسانی متبحری است  که با همت و تلاش بیشترمسئولان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان می‌توان مشکلات جامعه را حل و دانشگاه نسل سوم را برای این دانشگاه متصور شد. 

 

دکتر میرداود عمرانی دارای مرتبه علمی استاد از گروه آموزشی پایه، دکترای تخصصیPh.Dژنتیک پزشکی از مرکز تحقیقات سلول های بنیادی دستگاه ادراری تناسلی است.

 

وی درجشنواره ابوریحان بیرونی به عنوان پژوهشگر منتخب مورد تقدیر قرار گرفت.  دکتر عمرانی ضمن انتشارو چاپ 240مقاله پژوهشی با  18h-indxاین عنوان را ازآن خود کرد.

 

دکتر عمرانی به پژوهش هایی که تاکنون انجام داده، اشاره کردو گفت: نخستین پژوهش مربوط به اختلالات دوقطبی و افرادی که درگیر این اختلالات هستند مربوط می شود.

 

وی در ادامه به انجام تحقیقات و پژوهش های اثرگذاردر حوزه سرطان، بهترین درمان برای معتادین و پژوهش درباره درمان بیماریهای مجاری ادراری و تناسلی در دانشگاه اشاره کرد.

 

دکتر علی صفایی دستیار تخصصی داروسازی بالینی از دانشکده داروسازی است. وی به عنوان پژوهشگر برتر دانشجویی داروسازی بالینی در حوزه درمان بیماری ها مقالات متعدد و طرح های مختلفی درمجلات داخلی و خارجی را در کارنامه خود دارد.

 

وی از مهمترین پژوهش های خود تحت عنوان دارودرمانی خبر داد و گفت: پژوهش ها باید در راستای کمک به مردم، ارتقا سلامت  و رفع مشکل نظام سلامت انجام شود.

 

دانشکده فناوریهای نوین پزشکی نیز به عنوان دانشکده منتخب در این جشنواره معرفی شد.

 

 دکتر آرش خجسته رییس دانشکده فناوریهای نوین پزشکی دراین باره اظهار کرد: این دانشکده با 16 عضو هیئت علمی از 4 سال پیش فعالیت خود را آغاز و برنامه راهبردی را تدوین کرد.

 

وی با بیان این که اعضای هیئت علمی این دانشکده درحوزه تولید پژوهش کمی و کیفی برنامه پیشرفت حداقل سالانه 30 درصد را در دستور کار دارند اظهار کرد: رشد مقالات در این دانشکده به عدد 7 مقاله نسبت به هر عضو هیئت علمی رسیده است.

 

دکتر خجسته از رشد تولیدات کمی و کیفی پژوهشی دانشکده فناوریهای نوین پزشکی خبرداد و گفت: میزان ارجاعات این دانشکده تنها چهار سال پس از تاسیس رقمی حدود 120 درصد را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7701س.ق

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١١:٤٤ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٣