صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشکیل ستاد پیشگیری، هماهنگی و آمادگی مقابله با ویروس کرونا در شهرستان پیشوا

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان پیشوا به ریاست سیروس جعفری معاون سیاسی انتظامی با محوریت بررسی ویژه ویروس کرونا و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به نقل از شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا، در این مراسم که با دعوت از طاهری، نماینده اداره کل مدیریت بحران استان تهران، برگزار شد، دکتر امینی مدیر شبکه با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا در کشور مشاهده نشده، توضیحاتی در خصوص آمادگی جهت مقابله با این ویروس ارائه  داد و گفت: مقابله با ورود بیماری کرونا نیاز به همت همگانی در آموزش و رعایت نکات بهداشت افراد جامعه دارد.
 
 
دکتر امینی ادامه داد: برای رعایت جوانب احتیاط، شست و شوی مداوم و صحیح دست ها و کاهش تماس با افراد مشکوک به این بیماری باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده علائمی چون تب بالای 38 درجه سانتی گراد، سرفه  و گلو درد و سایر علائم تنفسی و تنگی نفس شدید در اسرع وقت به پزشک مراجعه و از خوددرمانی پرهیز شود.
 
وی گفت: از عموم مردم خواستاریم، اخبار و اطلاعات دقیق را از طریق فرمانداری و شبکه بهداشت  و درمان و خبرگزاری های معتبر دریافت و از ارسال اخباری که در شبکه های مجازی نامعتبر، موجب تشویش و اضطراب در اذهان عمومی می شود،  خودداری کنند.
 
در این جلسه پوسترهای آموزشی 6 گام کلیدی برای پیشگیری از بیماری حاد تنفسی و آموزش شستن صحیح دست ها جهت نصب در برد اطلاع رسانی ادارات توزیع شد.
 
نصب بنر در میادین اصلی سطح شهر نیز از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا است.
 
انتهای پیام/
 
کد خبرنگاری: 7702 ی.ق
 


١١:٠٦ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٥٤١    /    تعداد نمایش : ١٤٦