صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران

 فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده بخش خبری 18.30  شبکه خبر گفت: در 24 ساعت گذشته 165 بیماران در بخش های عادی بیمارستانهای های استان تهران بستری شدند که نسبت به روز گذشته 1.5 درصد کاهش داشته است و  61 بیمار نیز در بخشهای ویژه بستری شدند که تفاوت آماری چشمگیری با روز گذشته نداشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان این که 292 بیمار از مجموع بیمارستان های تهران ترخیص شده اند از کاهش 32 درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی نسبت به روز گذشته خبر داد.

دکتر زالی کاهش نسبی و با شیب ملایم آمارها در روزهای اخیر را نتیجه رفتار مناسب شهروندان تهرانی ذکر کرد که با رعایت اصول بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به ویژه حضور کمتر افراد پرخطر، مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای در سطح شهر باعث حصول این نتیجه شدند و با استمرار چنین رفتاری می توانند نقش ارزنده و پررنگی در حفظ وضعیت موجود داشته باشند.

   

وی برای دستیابی به نتایج مطلوب تر، استمرار سیر نزولی آمار و جلوگیری از بروز تغییرات افزایش در آمارها رعایت مواردی که باعث تقلیل شیوع بیماری و آمار بیماران بستری می شود را از سوی مردم و شهروندان لازم برشمرد.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در گفت و گوی زنده بخش خبری 18.30 شبکه تهران نیز با اشاره به این که نگرانی ها هنوز پابرجاست و هیچ شواهد علمی و متقنی مبنی بر تضعیف ویروس کرونا وجود ندارد گفت: رفتار تهاجمی ویروس کما فی سابق وجود دارد و نمی توان در آن تغییری ایجاد کرد.

 

دکتر زالی رعایت بهداشت فردی و در منزل ماندن افراد پرخطر را دو عامل اصلی در تقلیل آمارها روزهای اخیر ذکر کرد و افزود: مهمترین نگرانی ما این است که در روزهای آینده افراد پرخطر مانند افراد مسن و دارای بیماریهای زمینه ای به درون بافت شهری برگردند و این اتفاق ممکن است میزان مراجعان به بخشهای بیمارستانی را افزایش دهد.

وی مهمترین مسئله و آسیب خطرناک در اپیدمی ها را تسامح نسبت به بیماری دانست و این که تصور کنیم بیماری کنترل شده است  و افزود: می دانیم که مردم از این محدودیت ها خسته شده اند اما باید بدانند که حفظ جان و سلامتی خود و فرزندانشان در گروی عمل به این محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: گرچه آمار با یک شیب ملایم رو به تنزل است اما مهمترین موضوع در حفظ شرایط موجود و رسیدن به نقطه مطلوب؛ رعایت قطعی بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به خصوص اجتناب از ترددهای غیرضروری است.  

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٩:٣٨ - چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٣٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٠