صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری های بین المللی علمی با دانشگاه های منطقه D. 8 در دستور کار قرار گرفت

جایگاه ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در عرصه های بین المللی زمینه بسیار مناسبی برای همکاری های علمی با دانشگاههای عضو سازمان منطقه ای D. 8است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به نقل از مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی، دکتر محمود عباسی رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه در دیدار با دکتر افخمی رییس دانشگاه بین المللی دی ۸ با اشاره به جایگاه ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در عرصه بین المللی بر آمادگی دانشگاه در گسترش همکاری های علمی و بین المللی خصوصا در حوزه های میان رشته ای را مورد تاکید قرار داد.

 

 

وی افزود: این دانشگاه ظرفیت های ارزشمندی برای نقش آفرینی در بین دانشگاههای کشورهای عضو سازمان همکاری های دی ۸ بلکه در عرصه دانشگاههای برتر دنیا دارد که در پرتو آن می توان همکاری های مناسبی بین این دانشگاه و دانشگاه بین المللی دی ۸ شکل داد.

 

رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه افزود نزدیک به دو دهه از تشکیل و فعالیت شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می گذرد که در حال حاضر در چارچوب کالج بین الملل فعالیت می کند و خوشبختانه زمینه خوبی برای همکاری های راهبردی با دانشگاه بین المللی دی ۸ وجود دارد.

 

 دکتر عباسی با اشاره به برنامه های راهبردی دانشگاه با هدف جهش علمی و تحولات بنیادین در دانشگاه خاطرنشان کرد: تحقق این مهم در پرتو رویکرد همگرایانه در عرصه همکاری های بین المللی محقق خواهد شد. وی افزود: بدون تردید از ویژگی های بارز و برجسته نسل سوم دانشگاهها در پرتو همکاری های بین المللی و پرداختن به حوزه های میان رشته ای میسر است.

 

دبیر شورای اخلاق دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه های میان رشته ای در دانشگاه اشاره کرد و گفت: با برگزاری دوره های مختلف دکترای تخصصی اخلاق پزشکی، فلوشیپ اخلاق زیست پزشکی، دوره های دکترا و پسادکترای اخلاق زیستی، دوره های دکترای پژوهش محور در زمینه های جامعه شناسی پزشکی، حقوق سلامت، و دوره های دکترای تخصصی  اقتصاد دارو، اقتصاد سلامت، سیاستگذاری سلامت که این دانشگاه از پیشتازان آن هست به حوزه های جدید میان رشته ای نظیر حقوق پزشکی ، حقوق زیست فناوری، حقوق ژنتیک' حقوق مالکیت فکری و حقوق داروسازی دست خواهیم یافت.

 

وی گفت: تشکیل دپارتمان حقوق فناوری های نوین در دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه نیز زمینه برگزاری این دوره ها را در دانشگاه بوجود خواهد آورد. ضمن اینکه کالج بین الملل دانشگاه نیز آمادگی پذیرش دانشجوی خارجی در همه رشته های پزشکی، دندانپزشکی ، و داروسازی و رشته های وابسته را دارد.

 

دکتر افخمی رییس دانشگاه بین المللی دی. ۸  نیز در این دیدار با استقبال از همکاری مشترک با دانشگاه وزین علوم پزشکی شهید بهشتی، پرداختن به حوزه های میان رشته ای را از اولویت های دانشگاه بین المللی دی. ۸ عنوان کرد و بر ضرورت توجه به رشته ها و حوزه های جدید تاکید کرد.

وی با اشاره به این که دانشگاه بین المللی دی ۸ ، گرچه وابسته به سازمان همکاری های دی. ۸  است افزود: دامنه فعالیت های این دانشگاه محدود به این کشورها نیست و می تواند در عرصه های مختلف بین المللی فعالیت کند.

 

دکتر افخمی ضمن تشریح اهداف و برنامه های دانشگاه بین المللی دی. ۸ پرداختن به دوره های کوتاه مدت آموزشی را یکی از برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و توضیح داد: با توجه به شیوع کرونا می توان این دوره ها را بصورت مجازی تعریف و ارائه کرد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:7701س.ق


١١:٢٥ - شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٤٨٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٠