صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین نشست کارگروه سلامت وامنیت غذایی تهران بزرگ

در نشست کارگروه سلامت وامنیت غذایی تهران بزرگ موضوع کاهش میزان رشد جمعیت تهران به عنوان یک بحران اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران، دومین نشست کارگروه سلامت وامنیت غذایی تهران بزرگ به دبیری مرکز بهداشت شرق تهران دوشنبه 24 شهریورماه 99 در فرمانداری تهران برگزار شد.

 

 این نشست با هدف ساماندهی مراکز عرضه قلیان، بررسی دستورالعمل های مرتبط با کووید 19 (COVID-19)در فرودگاه ها، بررسی اقدامات صورت گرفته در رابطه با کنترل بیماری کووید 19 در بازگشایی مدارس و عزاداری محرم و رفع موانع موجود تشکیل شد.

 

در این جلسه پس از طرح موارد مذکور اعضا به بحث و بررسی پرداختند و در نهایت پس از بحث و تبادل نظر مواردی نیز به تصویب رسید.

 

 در این نشست با اشاره به کاهش میزان رشد جمعیت تهران به عنوان یک بحران اجتماعی؛ مقرر شد توسط اداره ثبت احوال آمار رشد جمعیت به تفکیک مناطق با همکاری دستگاه های مرتبط استخراج شود تا اقدامات لازم به منظور برنامه ریزی و تصمیم گیری مؤثردر این راستا صورت پذیرد.

 

از دیگر مصوبات جلسه نیز می توان به برگزاری نشستی  مشترک با حضور مسئولان مراکز بهداشتی ، اماکن  و اتحادیه های مرتبط  با دادسرای ناحیه 26 ( مواد غذایی ) ظرف یک ماه آینده و ساماندهی دکه های روزنامه فروشی با همکاری  مراکز بهداشت، شهرداری ها و اماکن بود.

 

این نشست به سرپرستی مهندس سروری معاون فرماندار و دبیری دکتر امیر علی فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق تهران برگزار شد و  مهندس زینب اسکوئی کارشناس مسئول بهداشت محیط شرق، مهندس هادی مردانی مسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی تهران، نمایندگان تمامی دستگاه ها و ارگان های پایتخت از جمله مراکز و شبکه های بهداشتی درمانی ، سازمان هواپیمایی و فرودگاه ها، آموزش و پرورش، اصناف و اتحادیه ها نیز در این نشست حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٢:٢٤ - سه شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٤٣١    /    تعداد نمایش : ١٦٤