صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر زالی خواستار تسهیل فرآیند غرامت دستمزد بیمه شدگان تامین اجتماعی شد

 دکتر علیرضا زالی با بیان این که دریافتی کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی در دوران استفاده از مرخصی استعلاجی کرونا کاهش چشمگیری می یابد، تسهیل فرآیندهای مرتبط با غرامت دستمزد در کارکنان مبتلا به کووید 19 را خواستار شد.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران طی مکاتبه ای با وزیربهداشت، درمان  آموزش پزشکی تامین زیرساخت های تسهیل فرآیندغرامت دستمزد کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی را  صورت ابتلا به کرونا و استفاده از مرخصی استعلاجی خواستار شد.

 

 

دکتر زالی با اشاره به این که دریافتی کارکنان مشمول بیمه و صندوق تامین اجتماعی در دوران استفاده از مرخصی استعلاجی به علت مثبت شدن تست pcrو گذراندن دوران نقاهت و قرنطینه به طرز چشمگیری کاهش می یابد اظهارکرد: اکثر این کارکنان علیرغم مثبت بودن تست pcrبه دلیل جلوگیری از کاهش حقوق و مزایا، متاسفانه در محل کار خود و دستگاههای اجرایی حضور می یابند.

 

وی تاکید کرد: لازم است تمهیداتی اتخاذ شود تا ضمن طرح موضوع در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فرآیند مرتبط با پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کارکنانی که مبتلا به covid19شده اند و به ناچار از استعلاجی بیش از سه روز استفاده می نمایند اصلاح شود.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران، واگذاری اختیارات کمیسیون پزشکی سازمان مذکور به شورای پزشکی دستگاههای محل خدمت کارکنان تاپایان بحران کرونا  درباره مرخصی استعلاجی ناشی از بیماری کووید19، ایجاد بستر مناسب از طرف سازمان تامین اجتماعی به نحوی که نیازی به حضور مستقیم بیماران در شعبات سازمان تامین اجتماعی نباشد و پرداخت کامل غرامت دستمزدایام استعلاجی در همان ماه را راهکار موثری برای تسهیل فرآیندها و کاهش زنجیره انتقال اپیدمی ذکر کرد.

 

دکتر زالی در ادامه از همکاری های تمامی مجموعه های سازمان تامین اجتماعی در راستای کنترل هرچه مطلوبتر بحران پاندمی کرونا قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:س.ق 7701

 

 

 


٢٢:٠٨ - چهارشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٧٥٢    /    تعداد نمایش : ١٤٩