صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سالانه 36 هزار زوج در مراکز مشاوره دانشگاه آموزش می بینند

گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه درراستای توانمند سازی ارایه دهندگان خدمت مشاوره ازدواج، کارگاه " آموزش هنگام ازدواج، سلامت زناشویی، باروری و فرزندآوری" را 21-19 اسفندماه در مرکز آموزش PHC این معاونت برگزار کرد. 
 
این کارگاه با حضور مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مربیان ارشد کشوری آموزش های هنگام ازدواج، کارشناسان اداره باروری سالم وزارت بهداشت، مربیان منطقه ای دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و قم و ارایه دهندگان خدمت مشاوره ازدواج مراکز تحت پوشش برگزار شد. 
 
در ابتدا دکتر برکاتی مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، به بیان اهداف برگزاری این کارگاه پرداخت و افزود: امیدواریم با آموزش و توانمندسازی همکاران در زمینه مشاوره هنگام و پس از ازدواج، نقش موثری در کاهش میزان طلاق و تحکیم بنیان خانواده های جوان ایرانی داشته باشیم. 
 
در ادامه دکتر اهدایی وند مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز به ارایه گزارشی درخصوص عملکرد مراکز مشاوره ازدواج در سطح دانشگاه پرداخت. 
 
وی افزود: هم اکنون سالانه بالغ بر 36 هزار زوج در 15 مرکز مشاوره ازدواج تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه، در کلاس‌هایی به تفکیک جنسیت، آموزش‌های لازم درخصوص آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی، فرایندهای بارداری، قاعدگی و سقط و ارتباطات زناشویی را دریافت می کنند.
 
لازم به ذکر است، در طول این کارگاه شرکت کنندگان با مباحثی از قبیل نحوه مشاوره صحیح، مهارت‌های ارتباطی، چرخه پاسخ جنسی و زناشویی و برخی اختلالات شایع آشنا شدند. همچنین با برگزاری کارگروهی به تمرین نحوه مشاوره با زوجین پرداختند. 
 
گفتنی است پس از ابلاغ وزارت بهداشت، مشاوره اختلالات شایع زناشویی و جنسی در کلیه مراکز مشاوره ازدواج تحت پوشش دانشگاه صورت خواهد گرفت.
 


١٠:٤١ - يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٧٠١    /    تعداد نمایش : ٩١١