صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

15 اردیبهشت ماه، پایان مهلت ثبت نام در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت

طبق اعلام واحد قرآن و عترت مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه، با ابلاغ آئین نامه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، ثبت نام مسابقات در رشته های متنوع جشنواره تا تاریخ 15 اردیبهشت از طریق مراجعه به صفحه اصلی پرتال دانشگاه یا پایگاه اینترنتی قابل انجام است.
ثبت نام مسابقات در رشته های متنوع جشنواره شامل بخش های آوایی شامل حفظ، قرائت، اذان، دعا و مناجات خوانی، تواشیح، آئین سخنوری و ترجمه خوانی، بخش کتبی شامل معارف قرآنی و سیره معصومین(ع)، بخش پژوهشی، فناوری اطلاعات، هنری وادبی تا تاریخ 15 اردیبهشت از طریق مراجعه به صفحه اصلی پرتال دانشگاه یا پایگاه اینترنتی به نشانی http://quran.behdasht.gov.ir به صورت اینترنتی قابل انجام است.
مسابقات مذکور شامل مراحل دانشگاهی، کشوری برای کارکنان و اساتید و علاوه برآن شامل مرحله ملی برای دانشجویان و اساتید است. در این مسابقات به کارکنانی که در مسابقات بخش کتبی، امتیاز 60 درصد و بالاتر را کسب کنند، 10 امتیاز ضمن خدمت و به اعضاء هیأت علمی که در رشته های مختلف موفق به کسب رتبه اول تا سوم دانشگاهی و کشوری طبق آئین نامه مسابقات شوند از 1 تا 2 امتیاز ارتقاء اهداء خواهد شد .
همچنین به نفرات برتر در مراحل مختلف مسابقات در مرحله دانشگاهی جوایز ارزنده ای شامل 40 کمک هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس هر یک به مبلغ دو میلیون ریال ویژه حائزین 65 درصد امتیاز در هر یک از رشته های آوایی، معارف قرآنی و سیره معصومین(ع)، پژوهشی، نمره تشویقی در یکی از دروس معارف، ویژه حائزین 80 درصد امتیاز در هر یک از رشته های پژوهشی، معارف قرآنی وسیره معصومین(ع)، امتیاز فرهنگی جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه، ویژه حائزین 60 درصد امتیاز در هر یک از رشته های جشنواره، تخفیفات رفاهی به دانشجویان، ویژه حائزین رتبه های چهارم و پنجم در مراحل دانشگاهی،کشوری و ملی و کارت هدیه اعتباری تا مبلغ هشت میلیون ریال، ویژه حائزین رتبه های اول تا سوم در مراحل دانشگاهی، کشوری و ملی مشروط بر کسب 70 درصد امتیاز مربوطه اهداء می شود.
شایان ذکر است دانشگاه، در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در سال 96 رتبه دوم از نظر تعداد رتبه های اخذ شده را کسب کرد و در مجموع امتیازات حائز رتبه چهارم در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد.
همچنین در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 95-96 حائز پنج رتبه کشوری و سه رتبه ملی شد. از نظر تعداد ثبت نام کنندگان در جشنواره نیز حائز رتبه پنجم دانشجویان و دوم اساتید شد که امید است با همت دانشگاهیان عزیز، شاهد استقبال هر چه گسترده تر از مسابقات جشنواره مذکور در سال جاری باشیم.


١٤:٢٢ - سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٩٢٠    /    تعداد نمایش : ١٠٥٣