صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین کارگاه مدل مداخلات سلامت اجتماعی

دومین کارگاه مدل مداخلات سلامت اجتماعی با رویکرد اجتماع محور در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شمیرانات برگزار شد.

برنامه اجتماع محور جزو برنامه‌های حیطه اجتماعی محسوب می شود که براساس آن مردم محله با مشارکت مسوولان و نظارت کمیته محلی و راهبردی؛ درصدد افزایش سطح سلامت اجتماعی و رفع مشکلات برمی آیند. در این برنامه ساکنان محله با مشارکت خود  و توانمندسازی افراد محله سعی دارند گامهای موثری در راستای رفع نیازمندی‌های محله خود بردارند.

در این کارگاه که در راستای اجرای برنامه عملیاتی سال 97 برگزار شد، کارشناسان مسوول سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و کارشناسان سلامت روان و رفتار مراکز بهداشت شرق و شمال و شبکه های بهداشت پردیس، دماوند، فیروزکوه و شمیرانات حضور داشتند.

مدرسان کارگاه مذکور ضمن بیان توضیحاتی به ارایه آموزشهای لازم درخصوص مهارت‌های پایه مربوط به برنامه اجتماع محوراز جمله تسهیل گری، نیازسنجی و حمایت طلبی پرداختند.

در خاتمه مقرر شد کارشناسان مسوول در مراکز بهداشتی و شبکه های بهداشت به همراه کارشناسان سلامت روان و رفتار مراکز، مرحله آماده سازی و تشکیل کمیته های محلی و راهبردی را تا پایان مردادماه 97 اجرا کنند و ضمن تهیه اسناد همکاری بین بخشی با سایر دستگاه‌ها؛ مستندات و گزارش برنامه را به معاونت امور بهداشتی دانشگاه ارایه دهند.


١٣:٣٣ - شنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٦١١٤٠    /    تعداد نمایش : ٧٣٣