صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارایه جدیدترین یافته های پزشکی درخصوص "رتینوپاتی نوزادان نارس"

کنفرانس یکروزه "رتینوپاتی نوزادان نارس" به همت معاونت درمان دانشگاه و واحد آموزش و توسعه کارکنان  بیمارستان امام حسین (ع) باحضور بیش از 64 نفر از پزشکان و پرستاران تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، پنجشنبه چهارم تیرماه در بیمارستان امام حسین (ع) برگزار شد.
هدف از برگزاری این کنفرانس، آشنایی متخصصین چشم پزشک و متخصصین اطفال و پرستاران، پزشک عمومی و پزشک بیهوشی با نحوه غربالگری و تشخیص و درمان بیماری رتینوپاتی نوزادان نارس بود.
در این کنفرانس پنل اول به ریاست دکتر میترا رادفر و دکتر داریوش ابطحی برگزار شد و دراین پنل ابتدا دکتر فاطمه بصیر" فوق تخصص نوزادان" درارتباط با تعریف نوزاد نارس و عوامل خطر و درادامه دکتر علیرضا رمضانی" فلوشیپ شبکیه" به بیان علت ایجاد رتینوپاتی نوزادان نارس و مراحل آن، پرداختند.
در بخش دیگری از این کنفرانس دکتر افسر فراهانی"متخصص چشم" درباره اپیدمیولوژی و راهنمای غربالگری در ایران و سایر کشورها به بیان توضیحاتی پرداخت. دکتر شهریاری "متخصص چشم" نیز به بیان مطالبی درارتباط با روش معاینه پرداخت و درپایان "صفایی" کارشناس پرستاری مطالبی را در ارتباط با نحوه مراقبت از نوزاد نارس در بخش مراقبت های ویژه ارایه کرد.
پنل دوم کنفرانس یکروزه "رتینوپاتی نوزادان نارس" به ریاست دکتر افسر فراهانی و دکتر علیرضا رمضانی برگزار شد و دراین پنل "حیدری" پرستار درخصوص تله مدیسین اهمیت، فوائد و مشکلات، مطالبی را عنوان کرد. در ادامه دکتر میرخشتی" متخصص بیهوشی" درباره نوزادان نارس و بیهوشی، مراقبت های قبل و پس از بیهوشی توضیحاتی ارایه کرد. در پایان کنفرانس نیز "حیدری" کارشناس پرستاری به بیان مطالبی درباره فرایند ارجاع نوزاد پرداخت.


 


١٣:٥٤ - شنبه ٩ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٩٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٢