صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین برنامه بازآموزي غيرحضوري "کنترل دخانيات، راهکار اصلي در كاهش بيماري‌هاي ريوي"

مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات بیمارستان دکتر مسیح دانشوری باهدف ارتقاي سطح آگاهي پزشكان درخصوص اهميت كنترل دخانيات؛ اولین برنامه بازآموزي غيرحضوري "کنترل دخانيات، راهکار اصلي در كاهش بيماري‌هاي ريوي و تنفسي" را برگزار می کند.
دکتر غلامرضا حیدری رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این خصوص اظهار داشت: دخانيات به عنوان اولين قابل پيشگيري از مرگ و مير در دنيا است و اين معضل بهداشتي بيشتر در كشورهاي درحال توسعه نمايان می باشد. از اينرو این مرکز با هدف ارتقاي سطح آگاهي پزشكان درباره اهميت كنترل دخانيات اين مجموعه را آماده كرده است.
دکتر حیدری درمورد مباحث مورد بحث در این دوره گفت: دراین دوره آموزشی غیرحضوری عناوينی نظیر: اهميت دخانيات و تاريخچه، وضعيت مصرف دخانيات درجهان و ايران، وضعيت اجراي برنامه كنترل دخانيات در ايران، وضعيت ارایه خدمات ترك سيگار دركشور، بيماري‌زايي دخانيات، ريوي، بيماري‌زايي دخانيات، قلبي، بيماري‌زايي دخانيات، سرطان، بيماري‌زايي دخانيات، دهان و دندان، بيماري‌زايي دخانيات، زنان و حاملگي، دود دست دوم دخانيات، اعتياد دوگانه، دخانيات و مواد مخدر، درمان ترك دخانيات و مواد مخدر، درمان ترك دخانيات، راهكارهاي غيردارويي، درمان ترك دخانيات، راهكارهاي دارويي درمان ترك دخانيات، قليان موج نو مصرف دخانيات و نقش سازمان‌هاي مردم نهاد؛ ارایه می شود.
رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان اینکه اين مجموعه شامل 17 قسمت سخنراني حدود 9 ساعت آموزش با ارایه اسلايد و عكس‌هاي مربوطه مي‌باشد، افزود: این دوره به راحتي قابل پذيرش و اجرا در سيستم‌هاي مختلف رايانه‌اي است و بعد از مرور سخنراني‌ها، شما مي‌توانيد ازطريق سايت مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات به آدرس www.tpcrc.sbmu.ac.ir و لينك بازآموزي غيرحضوري در سمت راست صفحه این سایت به آساني اقدام به ثبت نام در برنامه بازآموزي مجازي كنيد و مراحل پاسخگويي آزمون را پشت سر بگذاريد. همچنین شرکت کنندگان درصورت پاسخدهي به حدود 70 درصد از 25 سؤال امتحاني، می توانند امتياز بازآموزي مقرر شده را از طريق سامانه آموزش مداوم جامعه پزشكي كسب کنند.
رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات درخاتمه افزود: برای هر شرکت کننده تا 5 نوبت امكان استفاده از پاسخ‌دهي به آزمون خواهد بود و براي دريافت گواهينامه مخصوص برنامه نیز مي‌توانند از طريق سايت ( http://tpcrcazmoon.ir ) اقدام کنند.

 

 


١٣:٣٢ - شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٣٥٠    /    تعداد نمایش : ١٥٦