صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزش اطفای حریق دربیمارستان شهدای تجریش برگزار شد

کارگاه آموزشی اطفای حریق به همت واحد بهداشت حرفه ای توسط رهنمایی آتش نشان ایستگاه 6 آتش نشانی 17 شهریورماه دربیمارستان شهدای تجریش برگزارشد.

رهنمایی مدرس این دوره آموزشی ضمن بیان توضیحاتی به آموزشهای ارایه شده در سالیان اخیر درباره نحوه مقابله با حوادث طبیعی نظیر زلزله در رسانه های عمومی، صدا و سیما و مراکز آموزشی مانند مدارس،  تیزرهای متعدد تلویزیونی درخصوص نحوه برخورد در مواجهه با نشت گاز اشاره کرد و فعالیت های صورت گرفته درخصوص روش های مقابله با آتش سوزی که از تبعات زلزله و نشت گاز  است را ناکافی برشمرد.

وی در ادامه گفت: به جز آتش سوزی  جنگلها که در شرایط  خاص نظیر گرمای بیش از حد هوا و اشتعال خود به خودی درختها به وجود می آید، در بیشتر موارد آتش سوزی به دلیل سهل انگاری افراد یا عدم بررسی و تحلیل صحیح در ساخت سازه های مکانیکی و الکتریکی ایجاد می شود.

این آتش نشان خاطرنشان کرد: اگر بروز این عامل ویرانگر را خارج از توان تکنیکی خود بدانیم و آن را از عوامل غیر ارادی قلمداد کنیم، حداقل کاری که در این خصوص می توان انجام داد پایه ریزی بحث آموزش عمومی افراد جامعه در به کارگیری لوازم و تجهیزات لازم به منظور اطفای حریق یا جلوگیری از گسترش آن است.

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی به عنوان سرمایه ملی افزود: به نظر می رسد اثربخشی آموزش به کارگیری لوزام و تجهیزات اطفای حریق، کمتر از آموزش مصرف بهینه انرژی نیست زیرا عدم توجه به مصرف بی رویه انرژی اثرات نامطلوب خود را در آینده  برروی جامعه خواهد گذاشت در حالی که عدم توجه به آموزش عمومی به کارگیری لوازم اطفای حریق و مقابله با حوادث آتش سوزی، اثرات نامطلوب آنی برای افراد جامعه در پی دارد.


١٣:٥٢ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٦٩٥٣    /    تعداد نمایش : ١٥٣