صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش آگاهی بخشی سرطان پستان در فرهنگسرای شمشک دربندسر

واحد مشارکتهای اجتماعی شبکه بهداشت و درمان شمیرانات باهماهنگی فرمانداری شمیرانات، شهرداری و شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر، فرهنگسرای شمشک- دربندسر در تاریخ  12/8/97 همایش آگاهی بخشی سرطان پستان برای بانوان شهر شمشک دربندسر برگزار نمود.
 
در ابتدای این همایش   دکتر حسینیان عضو کمیته ی Most یونسکو و دبیر علمی پویش آگاهی بخشی از سرطان پستان درمورد  بیماری سرطان پستان و شیوع آن در بانوان به ویژه در میانسالان و لزوم تشخیص به موقع این بیماری برای  نجات جان بیماران و راههای کنترل و پیشگیری این بیماری با در نظر داشتن تغییر سبک زندگی ، رژیم غذایی سالم وتوجه به آرامش و دوری جستن از استرس و اضطراب های روزمره که همواره وجود دارند وهمچنین وضعیت این بیماری در ایران وسایر کشورهای جهان صحبت وبه سوالات زنان به صورت تخصصی ومشاوره ای پاسخ داد.
 
پس از آن دکتر پارساپور دبیر اجرایی این پویش در مورد  خودآزمایی پستان ، زمان وشیوه ی اجرای آن برای بانوان شرکت کننده دراین جلسه توضیح داد و  به صورت عملی هم خودآزمائی پستان را آموزش داده شد.
 
در انتهای  جلسه جزوات خودآزمایی پستان با خودکار و نشانهای آگاهی بخشی سرطان پستان بین مراجعان توزیع شد.
 
شایان ذکر است در این همایش خانمها  صادقی مشاورفرهنگی اجتماعی ، موسوی مسئول امور بانوان فرمانداری ؛ دکتر کشاورزیان (سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت میگون) ، کیادربندسری بهورز پایگاه شمشک دربندسر،و فرهنگیان کارشناس مشارکتهای اجتماعی شبکه شمیرانات  نیز حضور داشتند.
 
انتهای پیام/


١٥:٣٣ - دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٨٧٨    /    تعداد نمایش : ١٣٣