صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح دومین کانون سلامت محله در شهرستان پیشوا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دومین کانون سلامت محله با حضور فرماندار، امام‌جمعه، اعضای شورای شهر، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و دیگر روسای ادارات شهرستان 13 دی‌ماه در مسجد بقیه‌الله الاعظم (عج)  واقع در شهرک 15 خرداد افتتاح گردید.

 

دکتر زینی وند، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شبکه پیشوا ، هدف از ایجاد این کانون را ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی ساکنان محله و افزایش مشارکت ساختارمند و آگاهانه مردم، تقویت شادابی و امید در شهروندان از طریق بهبود شرایط محیطی و اجتماعی و ترویج سبک زندگی سالم دانست و بیان کرد : سلامت حق همگانی است که احقاق آن نیازمند پاسخگویی تمامی دستگاه‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی و مسئولیت‌پذیری همه اقشار جامعه در قبال سلامت خود، خانواده و اجتماع است.

 

وی ادامه داد: کانون سلامت محله، محلی است که در آن مردم باهدف ارتقای سلامت خود، خانواده، محله و جامعه مشارکت می‌کنند. این کانون، تشکیلاتی غیردولتی، غیرانتفاعی و داوطلبانه است که در یک حوزه جغرافیایی مشخص شکل می‌گیرد.

 

در ادامه مراسم، مطالبات محله توسط نماینده مردم، مطرح و به مشکلات و مسائل مطرح‌شده محله 15 خرداد توسط مهندس عباسی، فرماندار، دکتر زینی وند، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و دیگر روسای ادارات شهرستان پاسخ داده شد.

 

این مراسم که در راستای سیاست‌های مجمع سلامت شهرستان و تشکیل کانون سلامت محله و برنامه سلامت اجتماعی محله محور برگزار شد، مجمع سلامت محله تشکیل و عضوگیری جهت کانون سلامت محله 15 خرداد توسط کارشناسان برنامه سلامت اجتماعی روان، آموزش و ارتقای سلامت و جلب مشارکت‌های مردمی شبکه بهداشت و درمان پیشوا و پیگیری جهت نیازسنجی مشکلات اولویت‌دار محله انجام شد.

 

انتهای پیام/


١١:٠٢ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٦٠١    /    تعداد نمایش : ١٣٤