صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین آزمون الکترونیکی دستیاران طب اورژانس به صورت KFP برگزار شد

سومین آزمون الکترونیکی KFP دستیاران طب اورژانس با همکاری واحد آموزش دانشکده پزشکی در مرکز انفورماتیک دانشکده پزشکی به صورت اینترنتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علی ارحمی دولت آبادی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی  و مدیر گروه طب اورژانس گفت : درسومین آزمون الکترونیکی KFP دستیاران طب اورژانس ، سوالات به صورت اینترنتی و به صورت طرح کیس ، ایجاد شرایط مشابه برخورد بر بالین بیمار به صورت واقعی و در شرایط استاندارد برگزار شد .
 
وی هدف از برگزاری این آزمون را آشنایی دستیاران با آزمون بورد تخصصی عنوان کرد. 
 
دکتر حمید رضا حاتم آبادی متخصص طب اورژانس و معاون آموزشی گروه بیان داشت: این آزمون با شرکت 53 نفر از دستیاران طب اورژانس سال اول، دوم و سوم و به صورت آنلاین در مدت  100 دقیقه و با 20 سوال که اکثراً به صورت ارایه بیمار بود ، اجرا شد. 
 
وی در توضیح آزمون KFP بیان کرد: هدف از آزمون های  Key Features Problem ارزیابی تونایی تصمیم گیری در شرایط متفاوت است . در آزمون های KFP با استفاده از دانش و اطلاعات  دانشجویان، میزان هدایت تصمیم گیری برای بدست آوردن سرنخ بالینی ، ارزیابی اثر تشخیص دانشجو ، پیگیری مراحل و به دست آوردن اطلاعات نظارت بر یک دوره از عمل و یا ارزیابی شدت و یا احتمال یک نتیجه ارزیابی می شود
 
یک قابلیت و ویژگی کلیدیKFP به عنوان موارد زیر تعریف می شود:
1. یک قدم مهم و اساسی در حل یک مشکل
2. یک گامی که در آن داوطلبان (در مورد ما، فارغ التحصیل دانشجویان پزشکی) به احتمال زیاد در حل مساله اشتباه می کنند ،
3. جنبه دشوار و چالش برانگیز در شناسایی و مدیریت مشکل در عمل.
سوالات KFP به هم مرتبط می باشد و اگر دانشجو بتواند به سوال پرسیده بدون مراجعه به پاسخ سناریوی بالینی متصل جواب دهد ، آن یک سوال خوب نیست و برای اندازه گیری تصمیم گیری بالینی مناسب نیست.
 
انتهای پیام/


١١:٥٢ - جمعه ٢ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٧٥٧٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٦٣