صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

20 مهرماه نهمین کنگره بیماری های ریوی برگزار می شود

دکتر ولایتی  از برگزاری نهمین کنگره بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در روز شنبه بیستم مهرماه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، رئیس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری امروز یکشنبه چهاردهم مهرماه، در نشست خبری نهمین کنگره بین المللی بیماری های ریوی، مراقبت های ویژه و سل که در این بیمارستان برگزار شد، اظهار کرد: این‌کنگره هر دوسال یک بار با حضور جمعی از پزشکان و متخصصان بیماری های ریوی از کشورهای مهم دنیا برگزار می شود و تا کنون ۱۶۰مقاله علمی و پزشکی به این کنگره فرستاده شده که از میان آن ها ۹۰مقاله پذیرفته شده است و مقالات برتر در این کنگره معرفی خواهند شد.

 

دکتر ولایتی ادامه داد: در این کنگره سهبخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت که شامل بیماری های ریوی، سل و مراقبت های ویژه پس از پیوند ریه می شود.

 

وی درباره جراحی های انجام شده در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری افزود : تاکنون ۸۱مورد پیوند دو ریه، ۴۳مورد پیوند یک ریه،126 پیوند ریه، ۲۵۷مورد پیوند قلب و ۶مورد پیوند قلب و کلیه هم زمان در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری انجام شده است و در کل منطقه خاورمیانه مرکزی مانند بیمارستان دکتر مسیح دانشوری وجود ندارد. در این مرکز، بیش از ۲هزار مورد جراحی تنگی نای انجام شده که در دنیا کم نظیر است.

 

دکتر ولایتی با اشاره به آمار مبتلایان به بیماری سل قبل و پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در اوایل انقلاب از هر ۱۰۰هزار نفر ۴۰نفر مبتلا به سل بودند؛ اما پس از انقلاب اسلامی با تلاش های وزارت بهداشت و درمان این عدد، به ۱۴نفر از هر ۱۰۰هزار نفر رسید‌ و به شدت کاهش یافت و کنترل شد.

 

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در پایان یادآور شد: مراقبت از ریه پس از پیوند، از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا امکان عفونت و پس زدن عضو پیوند شده وجود دارد. بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تنها مرکز درمانی در کشور است که پیوند ریه را انجام می دهد زیرا که این پیوند، بسیار سخت و مشکل است

.

در بخش دیگری از این نشست دکتر حمید رضا جماعتی دبیر علمی کنگره در خصوص برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این کنگره گفت: یکی از نکته های قابل توجه، شرکت فوق تخصصین ریه از دانشکده های مختلف در کارگاه ها می باشد که در زمینه افزایش توانمندی متخصصان برای تشخیص و درمان بیماری‌های ریوی است.

 

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل مرتاض دبیر اجرایی کنگره درباره جزئیات این کنگره گفت: کنگره به مدت ۴روز در بیمارستان فرهیختگان برگزار خواهد شد و ۱۸سخنران از کشورهای مهم جهان از جمله هندوستان، آمریکا، یونان و... به این کنگره دعوت شده اند، همچنین برای روز ملی سل هم  برنامه مفصلی پیش بینی شده  که با حضور معاون وزارت بهداشت به اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام/

 

 


١٥:٣٥ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٥