صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل در بیمارستان شهدای تجریش

دوره آموزشی آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل و مديريت بحران در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان شهدای تجریش، در این کارگاه آموزشی  دکتر سعید صفری عضو هیئت علمی دانشگاه و دکترای سلامت در حوادث، بلایا و اورژانس  به ارایه آموزشهای لازم درخصوص نحوه مقابله با شرایط اضطراری و هرگونه تهدیدات دشمنان به ویژه تهدیدات نرم پرداخت.

 

وی پدافند غیرعامل را مجموعه اقدامات (هر گونه اقدام غیرمسلحانه)  ذکر کرد که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نیست و با اجرای آن می توان از بروز خسارات مالی به تجهیزات،  تأسیسات حیاتی وحساس و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

 

دکتر صفری تجارب بشری در جنگ های گذشته و قرن بیستم را نشان دهنده شواهد انکارناپذیری در اهمیت حیاتی پدیده دفاع غیرعامل برشمرد و افزود: به کارگیری اقدامات پدافند غیرعامل، موجب ادامه حیات و بقای نیروی انسانی می شود که  با ارزش ترین سرمایه یک سازمان و منشأ قدرت ملی کشور است.

 

این عضو هیات علمی دانشگاه ضمن بیان سخنانی از دست رفتن ناگهانی نیروهای انسانی را بزرگترین زیان اجتماعی در یک جامعه عنوان کرد.

 

 وی اقدامات پدافند غیرعامل را  سهل الوصول وکم هزینه تر دانست و باعث صرفه جوئی کلان اقتصادی و ارزی در حفظ تجهیزات و تسلیحات بسیار گران قیمت نظامی، حفظ مراکز حیاتی حساس و تحمیل هزینه بیشتر به دشمن برشمرد.

 

براساس این گزارش از دیگر مباحث مطرح شده در این دوره می توان به تاریخچه ،تعاریف و اصلاحات پدافند عامل و غیرعامل، انواع دفاع غیرعامل و اهمیت آن ، نظریه های استراتژیک، اهمیت و لزوم توجه به دفاع غیرعامل، مقاوم سازی و استحکام، استراتژی هاي رايج، انواع مراکز حساس و ...  اشاره کرد.

 

انتهای پیام/


١٢:٤٦ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٨١٧    /    تعداد نمایش : ١٩٩