صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش یک روزه نحوه بیان خبر ناگوار پزشکی برگزار شد

همایش یک روزه نحوه بیان خبر ناگوار پزشکی در بیمارستان شهید مدرس برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان شهیدمدرس، این همایش با حضوراعضای هیئت علمی، دستیاران، دانشجویان و کارکنان پرستاری 21 آذر 98 در سالن آمفی تئاتر بیمارستان برگزار شد.

 

دکتر سید علی انجو سخنران این برنامه و عضو هیات علمی گروه اخلاق پزشکی عنوان کرد: در این برنامه آموزشی مواردی نظیر اینکه خبر ناگوار شامل چه اخباری می شود و این که در چنین مواردی چگونه می توان با بیمار و همراهان برخورد کرد مواردی مطرح شد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این که پزشکان، پرستاران و سایر ارائه دهندگان ومراقبان خدمات سلامت به صورت پر تکرار با گفتن خبر بد مواجه می شوند، اظهار کرد: زمانی که فردی مبتلا به بیماری شده است که از نظر اجتماعی بیماری سهمگین و سختی تلقی می شود یا راه های انتقال آن فشار اجتماعی به همراه دارد و یا بیماری، صعب العلاج و درمان ناپذیر است؛ گفتن آن به بیمار و خانواده ی او سخت می شود.

 

دکتر انجو با بیان این که در دستورالعمل ها نباید به بیماران امید واهی داد، خاطرنشان کرد: این موضوع به مفهوم تشویق نکردن بیمار و عدم تشویق بیمار نیست بلکه پزشک و کادر درمانی لازم است ضمن ارائه صادقانه اطلاعات و بیان تنگناها و محدودیت ها و سختی های درمان بیماران صعب العلاج آنها را به تلاش امیدوارانه برای مهار و مدیریت بیماری تشویق کنند.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار:۷۷۰۱س.ق

 


١١:١٩ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٢٩١    /    تعداد نمایش : ٤٣٦