صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین همایش بیانیه گام دوم انقلاب، طلیعه تمدن نوین اسلامی

نخستین همایش بیانیه گام دوم انقلاب، طلیعه تمدن نوین اسلامی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم، اولین همایش بیانیه گام دوم انقلاب، طلیعه تمدن نوین اسلامی در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم برگزار شد.

 

در این همایش دکتر فریدون عزیزی رییس پژوهشکده از این بیانیه به عنوان نقطه عطفی در روند انقلاب یاد کرد و ضمن بیان فرازهایی از آن فصول هفتگانه مد نظر مقام معظم رهبری را ارائه داد.

 

وی همچنین در بین توصیه‌های رهبر انقلاب، درباره تولید علم جزئیات بیشتری را تشریح کرد.

 

در بخش دیگری از این مراسم دکتر علی حائری مشاور عالی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

وی با اشاره به تاکید دائمی امام راحل و مقام معظم رهبری بر فرقان حق و باطل، برخی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب را توضیح داد.

 

دکتر شهرام علمداری مشاور سازمان پدافند غیرعامل و دبیر این برنامه نیز با یادآوری واژه "ناتوی فرهنگی" در سال 85 توسط رهبر انقلاب، تاکیدات رهبری بر تنفیذ و اجرای فصول و اصول این بیانیه را خاطر نشان کرد.

 

وی در ادامه به تشریح فعالیتهای کارگروه های مربوطه در خصوص استخراج جزئیات بیانیه طی یکسال اخیر پرداخت.

 

دبیر برنامه در ادامه با اشاره به پنج سئوال اصلی همایش در خصوص چیستی، اهمیت، چگونگی اجرا، ارکان و اجزای این بیانیه، به تطابق فصول بیانیه با مبانی رویکردهای پزشکی مقایسه و تشابهات آنها پرداخت.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، به بیان ابعاد قرآنی این بیانیه و ارائه و رهنمودهایی جهت انس بیشتر با قرآن پرداخت.

 

یکسال پیش و در آستانه ورود جمهوری اسلامی به پنجمین دهه حیات خود، رهبر انقلاب در منشوری برای «دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» ، اقدام به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب نمودند که طی آن ضمن تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ گذشته ، توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه شد.

 

انتهای پیام/

 

کدخبرنگار: 7703م.ر


١٣:٢٤ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٦