صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارکنان بیمارستان مسیح دانشوری با راه های پیشگیری از کرونا ویروس آشنا شدند

دوره آموزشی آشنایی با بیماری کرونا ویروس و راه های پیشگیری و کنترل آن در سالن همایش امیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار شد.
 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان مسیح دانشوری، این کارگاه آموزشی براساس دستورالعمل های ارسالی از معاونت بهداشتی با توجه به شیوع جهانی بیماری کرونا و لزوم آگاه سازی کارکنان درمانی توسط کمیته کنترل عفونت و دفتر پرستاری بیمارستان برگزار شد.

 

 شمسی نصیری سوپروایزر آموزشی بیمارستان با اشاره به اهمیت آموزش و اطلاع رسانی برای پیشگیری از بیماری کروناویروس خاطرنشان کرد: برای آموزش گروه های مختلف بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برنامه ریزی گسترده ای آغاز شده و کلاس های آموزشی برای گروه های درمانی، پاراکلینیک و پشتیبانی اجرا شد.


به گفته وی در این کارگاه آخرین مطالب علمی در خصوص معرفی بیماری، تشخیص موارد مشکوک و تماس نزدیک، علایم و نشانه های بیماری، راه های پیشگیری و کنترل بیماری برای شرکت کنندگان توضیح داده شد.


نصیری با تاکید بر اهمیت توجه به اصول پیشگیری از بیماری کرونا ویروس افزود: مهم ترین اصل در پیشگیری و کنترل بیماری  رعایت بهداشت دست و آداب سرفه کردن است که این امر مهم باید توسط کارکنان بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گیرد.

 

به گفته سوپروایزر آموزشی بیمارستان؛ رعایت احتیاطات استاندارد از جمله احتیاطات قطره ای، تماسی و هوایی، نحوه صحیح کاربرد وسایل حفاظت فردی و طریقه خارج کردن وسایل حفاظت فردی از جمله مواردی است که نقش مهمی در کاهش سرعت انتقال بیماری در بین کارکنان بهداشتی  درمانی دارد.


براساس این گزارش طالبی رابط کنترل عفونت بخش ویژه عفونی در این کارگاه آموزشی به ارایه مطالب و آموزش مباحث مورد نیاز شرکت کنندگان پرداخت.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٢٤ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٦٨١    /    تعداد نمایش : ٤٣٣