صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدیدهای گسترده کارشناسان بهداشت محیط شمیرانات از مراكز تفريحی، آسایشگاهها و نانوايي ها

کارشناسان بهداشت محیط  شبکه بهداشت شمیرانات در راستای مقابله با کرونا از نانوایی ها، مطب ها، آسایشگاهها و مراکز تفریحی این شهرستان بازدید کردند.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت شمیرانات، کارشناسان بهداشت محیط  با هدف پیشگیری و کنترل کرونا ویروس بازدیدهای کسترده ای را از مراکز مختلف این شهرستان نظیر نانوایی ها، مطب ها، آسایشگاهها و مراکز تفریحی انجام دادند.

 

بازدید از نانوایی های شمیرانات                                           

کارشناسان بهداشت محیط شبکه در هفته گذشته در راستای طرح پیشگیری و کنترل  کرونا ویروس از نانوایی های منطقه شمیرانات بازدید کردند.

در این برنامه ها ضمن ارزیابی وضعیت بهداشتی نانواها ، آموزش های لازم به متصدیان و کارکنان در مورد  بیماری کرونا، روش های انتقال بیماری، رعایت بهداشت فردی ، نحوه گندزدایی سطوح، وسایل و ابزار کار و نحوه ضد عفونی دستها ارایه شد.

همچنین در بازدیدهای مذکور تعدادی پوستر برای  نصب در نانوایی در اختیار متصدیان قرار داده شد.  

 

بازدید از مراکز تفریحی و کوهنوردی دارآباد

کارشناس بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت قائم نیز در این طرح و با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا  از مراکز تفریحی و کوهنوردی دارآباد بازدید کرد.

وی در این بازدیدها بر عرضه قلیان در واحدهای صنفی موجود در منطقه نظارت کرد و به متصدیان آموزش های لازم در مورد راههای انتقال بیماری کرونا ویروس ،رعایت بهداشت فردی و نحوه گندزدایی و ضد عفونی سطوح و ابزار کار را ارایه کرد.

همچنین به تعدادی از مراجعان و کوهنوردان نیز آموزش بهداشت فردی  ارایه شد.

 

بازدید از مطب های منطقه رودبار قصران  

کارشناسان بهداشت محیط منطقه فشم نیز در طی هفته گذشته از پنج مطب منطقه تحت پوشش بازدید کردند.

در این بازدید که در راستای پیشگیری و کاهش زمینه های سرایت بیماری کرونا ویروس انجام شد، آموزش های لازم در مورد گندزدایی و ضد عفونی مطب ها نیز ارایه شد.

 

بازدید بهداشتی از آسایشگاه های معلولین

کارشناسان بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت فشم از آسایشگاه های معلولان آسمان آبی و فرشته های نازنین بازدید کردند.

در این بازدید وضعیت نگهداری بهداشتی معلولان، نحوه رعایت بهداشت در طبخ مواد غذایی در راستای کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس مورد بررسی قرار گرفت و آموزش های لازم به کارکنان در خصوص این بیماری، رعایت بهداشت فردی، روش صحیح شستشوی دست و گند زدایی سطوح و وسایل ارایه شد و همچنین تعدادی پوستر و پمفلت توزیع شد.

 

نظارت بر نحوه تهیه مواد گندزدا و ضد عفونی کننده

کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات با مراجعه به محل تهیه و توزیع مواد گندزدا که توسط سپاه و نیروی مقاومت بسیج تهیه می شود، درصد موثره مواد گندزدایی که در اختیار عموم مردم در سطح شهرستان شمیران  قرار می گیرد را مورد نظارت و ارزیابی قرار دادند.

 

انتهای پیام/

 کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١١:٠٠ - سه شنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٩٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٣