صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اقدامات گسترده شبکه بهداشت و درمان دماوند در راستای پیشگیری از کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان دماوند از انجام اقدامات گسترده در این شهرستان در راستای طرح مقابله و کنترل کرونا ویروس خبر داد. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند، دکتر خیرخواه  خاطرنشان کرد که در راستای مقابله با کرویروس (COVID-19) صورت گرفته است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 بازدید امام جمعه شهرستان از شبکه و اهدای 2000 ماسک و اقلام بهداشتی حفاظتی

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند ضمن بازدید از شبکه بهداشت و درمان از زحمات کارکنان این شبکه تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در این بازید ضمن بیان سخنانی سال نو را به همکاران تبریک گفته و با اهدای شاخه ای گل از زحمات و تلاش های کارکنان در راستای خدمت رسانی به هموطنان قدردانی به عمل آورد.

بر اساس این گزارش در بازدید مذکور 2000 ماسک به شبکه بهداشت شهرستان و تعدادی گان، آستین، کلاه و پاپوش به مرکز سربندان اهدا شد.

 

تشدید نظارت های واحد بهداشت محیط  بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی

کارشناسان بهداشت محیط شبکه به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا طرح تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی را اجرا کردند.

در این طرح ضمن نظارت بر وضعیت بهداشتی و نحوه ضدعفونی و گندزدایی اماکن مذکور ، آموزش های لازم به متصدیان درخصوص بیماری کرونا ارایه شد و متصدیان این اماکن با علائم شایع این بیماری، نحوه صحیح شستشوی دست ها، نحوه گندزدایی سطوح از نزدیک آشنا شدند و همچنین پوستر و پمفلت هایی نیز با مضمون پیشگیری از بیماری کرونا بین آنان توزیع شد.

 

در ادامه این بازدیدها کارشناسان بهداشت محیط و مراقبان سلامت شبکه ضمن نظارت بر  نحوه ضدعفونی و گندزدائی کلیه اماکن ،اصناف،شهرداری ها،دهیاری ها، مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس،مساجد بمنظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ، آموزش های لازم را ارایه کردند.

 

همچنین کارشناسان بهداشت محیط به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح شهرستان اقدام به آموزش همگانی در خصوص راههای کنترل و پیشگیری از این بیماری کردند.

در این راستا کارشناسان به متصدیان مراکز عرضه و تهیه و تولید مواد غذایی، متصدیان آرایشگاهها، مدارس، جایگاههای سوخت، تاکسی ها، فروشگاهها، وسایط حمل و نقل عمومی و عموم شهروندان دماوندی آموزشهای لازم را ارایه کردند.

 

تدفین جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا با نظارت کارشناسان بهداشت محیط

در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با توجه به خطر زیاد انتقال بیماری از طریق تماس با جسد جان باختگان ،کارشناسان بهداشت محیط ضمن آموزش افراد درگیر در امر تدفین، با حضور در آرامستانهای شهرستان بر نحوه تدفین با رعایت کامل اصول و موازین بهداشت محیطی نظارت دارند.

 

ویدئو کنفرانس مدیر شبکه با مدیران مدارس دماوند

جلسه ویدئو کنفرانس دکتر خیرخواه مدیر شبکه با مدیران مدارس شهرستان دماوند برگزار شد. در این جلسه دکتر خیرخواه درراستای پیشگیری از شیوع کرونا بر ضرورت رعایت نکات ایمنی وبهداشتی، گندزدایی و ضدعفونی اماکن و سطوح تاکید کرد و به آموزش این نکات پرداخت.

 

بازدید های دکتر خیرخواه از مراکز و ادارت مختلف شهرستان

دکتر خیرخواه مدیر شبکه در راستای نظارت بر نحوه اجرای برنامه پیشگیری از کرونا ویروس از مراکز مختلف بهداشتی و ادارات و سازمانهای شهرستان دماوند بازدید کرد.

براساس این گزارش وی ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت کیلان و آبسرد دماوند از نزدیک به ارازیابی نحوه ارایه خدمات در این مراکز پرداخت.

در ادامه دکتر خیرخواه با رئیس بانک رفاه گیلاوند دیدار کرد و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری با تاکید برلزوم رعایت نکات بهداشتی آموزش های لازم را ارایه کرد.

 

دکتر خیرخواه  همچنین ازبخش های مختلف بیمارستان سوم شعبان دماوند بازدید کرد. در این بازدید که رئیس و معاون بیمارستان سوم شعبان دماوند نیز حضور داشتند، دکتر خیرخواه ضمن حضور در بخشهای مختلف بیمارستان به ویژه بخش مراقبت از بیماران کرونایی از زحمات تمامی پزشکان،  پرستاران و کادر بیمارستان قدردانی به عمل آورد.

 

دیدار با مسوولان ادارات و سازمانهای مختلف شهرستان

دکتر خیرخواه مدیر شبکه در راستای اجرای برنامه های پیشگیری از شیوع کرونا ویروس با مسوولان شهرستان از جمله مسوولان فرمانداری، بانکها، اوقاف، ادارات و... دیدار کرد.

برگزاری مراسمات در دماوند محدود شد

در جلسه ستاد هماهنگی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه ،فرماندار،مدیر شبکه بهداشت و جمعی از مسئولان در فرمانداری دماوند برگزار شد، بمنظور پیشگیری از شیوع کرونا تداوم آموزش های لازم به شهروندان مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد تا مراقبت های ویژه از مدارس، ادارات، مساجد و تکایا صورت گیرد و ضد عفونی کردن این مراکز به صورت دائم انجام شود.

براساس این گزارش دکتر خیرخواه ضمن دیدار با رییس سازمان اوقاف شهرستان دماوند بر اجرای برنامه های  پیشگیری از کرونا ویروس تاکید کرد و آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا و ضد عفونی کردن بقعه های متبرکه ارایه شد.

 

نصب بنرها و پوسترهای آموزشی و پیشگیرانه در معابر و ادارات دماوند

با همکاری شهرداری های شهرستان و سایر ارگان ها، بنر ها و پوسترهای آموزشی و پیشگیرانه در خصوص بیماری کووید19 در کلیه معابر عمومی و ادارات سطح شهرستان نصب شد.

 

 انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

 


١٦:٥٢ - چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠١٢٢    /    تعداد نمایش : ٤٥٧