صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

پایش 500 سالمند ساکن در آسایشگاه های سالمندان شمیرانات انجام شد

 شبکه بهداشت و درمان شمیرانات از معاینه و غربالگری  500 سالمند ساکن در آسایشگاه های منطقه یک با هدف پیشگیری و غربالگری بیماری کووید 19 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شمیرانات، طرح بازدید و نظارت بر خانه های سالمندان توسط تیم های نظارتی شبکه با هماهنگی بهزیستی شمیرانات از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شد.

در این طرح که با توجه به اهمیت سلامت سالمندان و  در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کووید 19 انجام پذیرفت، تیمی متشکل از پزشک، کارشناس برنامه سالمندان و کارشناسان بهداشت محیط  مراکز نگهداری سالمندان در منطقه یک شمیرانات را مورد ارزیابی قرار دادند.

 

این تیم در بازدیدهای مذکور سالمندان و کارکنان مراکز مذکور را از نظر تب و اکسیژن خون و علایم بیماری کرونا مورد بررسی قرار می دهند .

 

همچنین پرونده های درمانی سالمندان را ارزیابی کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک به بیماری کرونا، هماهنگی لازم برای اعزام نمونه گیر را با واحد بیماری های واگیر شبکه انجام می دهند.

 

براساس این گزارش تاکنون از 10 مرکز نگهداری سالمندان در این منطقه بازدید شده و 498 سالمند نیز تحت معاینه و غربالگری از نظر بیماری قرار گرفته اند. ضمنا این بازدید ها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

  


١٦:٢٨ - چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٨