صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

غربالگری کارکنان و مددجویان مراکز توانبخشی و نگهداری معلولان در منطقه شمیرانات

معاینه پزشکی، پالس اکسیمتری و نمونه گیری کووید19در مجتمع های توانبخشی و نگهداری شبانه روزی منطقه یک شمیرانات انجام شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، با برنامه ریزی واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه انجام معاینات پیشگیری و تشخیص موارد اختمالی بیماری کووید19 در سطح منطقه یک شهری انجام شد.

مجتمع توانبخشی ونگهداری شبانه روزی امام علی (ع(

با هماهنگی دکتر حسن پور مسئول واحد بیماریهای واگیر شبکه ، تیم کارشناسی متشکل از  پزشک و کارشناس بیماریها ضمن حضور در مجتمع توانبخشی و نگهداری شبانه روزی امام علی(ع) به غربالگری کارکنان و مددجویان این مجتمع پرداختند.

این تیم ضمن انجام معاینات پزشکی، آموزش های لازم درخصوص دستورالعمل های حفاظتی، بهداشتی و پیشگیری از بیماری کرونا را به کارکنان و مددجویان ارایه کردند.

در این بازدید بررسی های اپیدمیولوژیکی مربوطه از 25 نفر از پرسنل و کودکان مجتمع و همچنین انجام تست کرونا صورت گرفت و نمونه ها برای بررسی به آزمایشگاه پاستور ارسال شد.

در این مجتمع بصورت شبانه روزی ۲۰۰دختر معلول ذهنی جسمی شدید بالای ۱۴سال توانبخشی و نگهداری می شوند که بیش از نیمی از آنان فاقد کنترل اسفنکتری (اجابت مزاج) و خانواده هستند و ارایه خدمات به آنان توسط 100نفر کادر پرستاری ، پزشکی ، پیراپزشکی،بهداشتی ، روانشناسی، مددکاری صورت می گیرد.

 

غربالگری مراکز نگهداری نرگس و معلولان ذهنی شهدای هفت تیر

تیم بهداشتی درمانی شبکه بهداشت شمیرانات متشکل از پزشک و کارشناس بیماری های واگیر از مراکز نگهداری شبانه روزی مددجویان نرگس و معلولان ذهنی شهدای هفت تیر بازدید کرد.

این تیم ضمن مراجعه به مراکز مذکور به  معاینه پزشکی معلولان و بررسی آنان از نظر بیماری کووید-19، نمونه گیری از  موارد مشکوک به کووید-19(کارکنان و مددجویان) پرداختند.

همچنین آموزش های لازم درخصوص راه های پیشگیری از بیماری کووید-19به مربیان و مددجویان ارایه شد و به مسئولان مراکز تاکید شد که داشتن تهویه مناسب اتاق های نگهداری معلولان را در الویت کاری خود قرار دهند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 

  


١٤:٢٣ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩    /    عدد : ٩٢٥٥٩    /    تعداد نمایش : ١٣٤